Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Järgmisel nädalal jõuab publiku ette kaks näitekirjanduse mentorprogrammis sündinud teost

22.11.2022 16:28

Novembri viimasel nädalal loetakse ette kaks näidendit, mis on sündinud Eesti Teatri Agentuuri näitekirjanduse mentorprogrammis. 28. novembril 2022 kell 19.00 toimub Martin Nõmme näidendi "kaunis / kummaline" esimene lugemine Eesti Draamateatris, 29. novembril 2022 kell 18.00 saab Rakvere Teatris kuulda Max Rootsmäe näidendit "Ma sündisin koos päikesega".

"kaunis / kummaline" on Martin Nõmme näidend ühest nõukaaja lõpus sündinud inimesest, kes avastab, et ta ei saa endaga enam läbi. Nõmm on Tartu Ülikooli doktorant, kes uurib välisbalti lugusid. Oma lugusid on ta sahtlist välja lubanud paaril korral, 2018. aastal sai üks nendest Eesti Teatri Agentuuri laste- ja noortenäidendite võistlusel III preemia. Aeg-ajalt muljetab ta ka leheveergudel ja arvustab filme. Kõige enam soovib ta ajada inimesi naerma.

Näidendi "kaunis / kummaline" lugemist juhendab Eesti Draamateatris Christopher Rajaveer, loevad Märten Metsaviir, Helena Lotman, Kersti Kreismann, Ursel Tilk, Jüri Tiidus, Martin Veinmann ja Kersti Heinloo.

„Ma sündisin koos päikesega” on Max Rootsmäe värske näidend noortest ja eneseotsingust. Rootsmäe on uue põlvkonna noor näitleja ja näitekirjanik, kes otsustas oma näitlejahariduse omandada Inglismaal. Tema näidendi loevad Rakvere Teatris ette Silja Miks, Rainer Elhi, Madis Mäeorg, Märten Matsu, Max Rootsmäe ja Urmas Lennuk. Samuti toimub lugemise järel vestlus autori ja asjaosalistega.

Rohkem infot lugemiste kohta leiab Eesti Draamateatri ja Rakvere Teatri kodulehelt. Näitekirjanduse mentorprogrammi kohta saab pikemalt lugeda meie kodulehelt.

Pildil Max Rootsmäe ja Martin Nõmm. Fotod: erakogu