Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Järgmise Draama kuraator on Iir Hermeliin

10.09.2012 10:11

Eile, 9. septembril lõppes Tartus nädal aega kestnud teatrifestival DRAAMA 2012. Kolmandat aastat pani festivali põhiprogrammi kokku kuraator, kelleks sel aastal oli näitleja ja lavastaja Anu Lamp. Teda abistavasse loomenõukogusse kuulusid noored dramaturgid Maria Lee Liivak ja Paavo Piik. 
Festivalil osales kokku 27 lavastust ning anti 37 etendust. Lisaks toimusid festivali jooksul Fookus: Näitleja aktsioonid nii Tartu Uues Teatris kui  Athena Keskuses. Aktsioonidel astusid näitlejatest üles Elisabet Reinsalu, Alo Kõrve, Üllar Saaremäe, Garmen Tabor, Veiko Tubin, Tiina Tauraite, Viire Valdma, Henrik Kalmet, Jörgen Liik jt.

Sel aastal toimus DRAAMA koos Balti Teatri Festivaliga, mille programmi kuulusid Eestist  lavastused "Õitseng" (Eesti Draamateater) ja  "Mee hind" (Ugala Teater), Leedust "Unė" (Leedu Riiklik Draamateater) ja Lätist "Lõpp" (Läti Rahvusteater) ning "Luuleliblikas" (Pilditeater). Žürii koosseisus Venemaa teatrikriitik Yulia Kleyman, Läti kultuurikriitik ning režissöör Linda Ģībiete, Leedu teatrikriitik Jūratė Grigaitienė, Eesti kirjandusteadlane Aare Pilv ning USA näitleja ja lavastaja Nils Riess andis välja viis auhinda. Suurepärase lavastajatöö ning parima visuaali auhinna pälvis Läti Rahvusteatri “Lõpp” (lavastaja Elmārs Senkov), suurepärase muusikalise kujunduse eest tunnustati Pilditeatri “Luuleliblikat”, parima ansamblimängu auhind läks Eesti Draamateatri “Õitsengule” ning parima lavastuse auhind Ugala Teatri “Mee hinnale” (lavastaja Ott Aardam).

Koostöös Eesti Teatri Agentuuriga oli 4.–8. septembrini klubis Kink Konk kõigile avatud interaktiivne ingliskeelne näitus draamamaa.ee, mis andis ülevaate eesti etenduskunstidest: lavastustest, näidenditest, loojatest.

Külastajaid oli festivalil  kokku ligi 6000. Lisaks 60 väliskülalist (teatriuurijad, kriitikud, näitlejad, lavastajad) Leedust, Ungarist, Suurbritanniast, Venemaalt, Saksamaalt, Soomest, Lätist, USA-st ja mujalt. Festivali eelarve oli 160 000 eurot.

Festivali eelviimasel päeval tegi peakorraldaja Margus Kasterpalu pidulikult teatavaks ka järgmise aasta kuraatori, kelleks on teatrikunstnik Iir Hermeliin. “Olles kunstnik, oleks ootuspärane öelda, et mind huvitab visuaalne teater ning ma valin järgmise aasta põhiprogrammi sellest lähtuvalt. Visuaalsus on loomulikult väga oluline, sest palju infot saame silmade kaudu, aga visuaalsus ei ole eesmärk omaette. Kõige alus teatris on ikkagi puudutav lugu,” kommenteeris uus kuraator, kes 2013. aasta DRAAMA-t oma näo järgi kujundama hakkab. Järgmine DRAAMA toimub 2013. aasta septembris Tartus.

Pilte selle aasta  festivalist saab näha siit: http://www.snap.ee/user/Fookus/profiil

Katrin Maimik
Eesti Teatri Festival
Turundus ja kommunikatsioon
t:+37256502721
[email protected]
www.festival.ee