Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jane Campion’i/Kate Pullinger’i “Klaver” Kassinurmel

30.07.2008 12:50

30. juulil esietendub suvelavastus "Klaver" Kassinurme mägedes Jõgevamaal.

Lavastaja Kati Kivitar
Kunstnik Inga Vares
Produtsendid Janek Varblas ja Ülle Luik
Muusikaline kujundaja Andres Vago
Valguskunstnik Martin Makarevits
Dramatiseeringu autor  Janek Varblas
Plakati ja kava kujundaja Peeter Rästas

Osades: Sulev Teppart, Veiko Täär, Silja Miks, Carita Vaikjärv (Ugala), Terje Pennie, Iiris Vesik ja paljud teised

Menuka romaani "The Piano" põhjal valminud draamatekst „Klaver“ on poeetiline, saladuslik lugu Viktoria ajastu naise Ada Mc Grath’i elukäigust peale saabumist üheksateistkümnenda sajandi Uus-Meremaa põlismetsa, kuhu teda on toonud sobitatud abielu maaomanik Alisdair Stewartiga. Stewarti otsus jätta rannale maha Ada suur klaver, mis aga on naise „hääleks“ ja identiteediks ning naaber George  Baines‘i respekt ta muusika, kui  sisemaailma väljendusvahendi vastu käivitab kogu järgneva sündmuste rea. Viktoriaanlikku painavat surutist iseloomustab vabatahtlikult tummaks hakanud peategelase armastus muusika vastu, mis on - nagu kõik ta tunded - tumedad, vaikivad ja kõikehaaravad nagu ookean. Tema vaikimisest aimub kummalist ja võimast  tahet, mis on nii tugev, et koguni Ada ise seda pelgab. Seesama sõnatuse jõud aga puudutab George Bainesi karmi kooriku taga asuvat hinge niivõrd, et ta suunab ühe kummalise vahetuskauba pakkumisega naise saladusliku loomuse eskaleeritud avanemisele. See on lahtiseletamatau varjatud loomuse, loomingu lugu ürgses looduses.

Jane Campion on stsenarist ja režissöör, kelle viimane film, „Piano“, voitis 1993. Aastal Cannes‘ i filmifestivalil „Kuldse Palmioksa“ ja ka Filmiakadeemia auhinna parima originaalstsenaariumi eest. Ta on kirjutanud ka stsenaariumi järgmistele omalavastatud filmidele: „Armuke“ (Sweetie) ja „Ingel minu lauas“ (An Angel at My Table). Uus-Meremaa põlisasukas Jane Campion elab praegu Austraalias, Sydneys. Kate Pullinger on romaanikirjanik, filmi „Piano“ kaasstsenarist ja romaaniväljaande kaasautor. 

Piletid Piletilevist ja Statoilist ning enne etenduse algust kohapeal. Kassinurme mäed on avatud kõigile kella 17.00st. Lavastus ei sobi alla 10-aastastele lastele.