Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jan Kausi debüütnäidendi ettelugemine Draamateatris

28.09.2005 15:10

Eesti Draamateatri sari "Esimene lugemine" alustab teist hooaega. Jätkatakse igakuist ettelugemiste traditsiooni, kus hubases poollavalises-pooltubases keskkonnas tutvustatakse uusi ning ka varasemaid, ent seni lavastamata eesti näidendeid.

Sel kolmapäeval, 28. septembril kell 19.00 tuleb ettelugemisele Jan Kausi 2004. aastal kirjutatud näidend "Püstol".

Loevad:
Naine - Elina Reinold
Mees - Tõnu Oja
Kirjanik - Margus Prangel
Sõjamees - Sulev Teppart
Lavastajana juhendab Raimo Pass

Jan Kaus (1971) on viljakas ja mitmekülgne kirjandustegelane: luuletaja, tõlkija, esseist, toimetaja, prosaist - last not least ka Eesti Kirjanike Liidu esimees. Teatriga on ta lähedalt seotud nii arvustaja kui NO99 loomenõukogu liikmena, äsja lõppenud festivalil DRAAMA 2005 juhtis ta rahvusvahelise žürii tööd.

"Püstol" on tema esimene ette kantav näidend, see on ilmunud Loomingus nr 11, 2004 ja pälvis ka Loomingu 2004. aasta auhinna.

 Eelteatena veel, et 25. oktoobril loetakse üht uhiuut näidendit, mille autorit ja pealkirja me veel ei tea, sest need selguvad 4. oktoobril, kui Eesti Näitemänguagentuur kuulutab välja oma näidendivõistluse võitjad. Värske esikohatöö jõuabki kohe kuulajateni Draamateatri "Esimesel lugemisel". Lavastajana juhendab Aleksander Eelmaa.

Ene Paaver,
ED dramaturg
www.draamateater.ee