Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jakob Juhkami autoriõhtul 26. mail kõlavad NO99 teatrihelid

18.05.2017 15:25

Helireede: Jakob Juhkam
26. mail kell 18.00 toimub Särevi Teatritoas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi „Helireede“ sarja teine kohtumisõhtu, kus külaliseks on teatri NO99 muusikaline kujundaja ja helilooja Jakob Juhkam.

Kohtumisõhtul räägib Juhkam, kuidas sünnib tema helilooming NO99 teatri lavastustele ning mängib oma muusikaliste kujunduste näiteid. Sissepääs üritusele on tasuta.

Jakob Juhkam (s.1992) on Häädemeestelt pärit helilooja, kes praeguseks töötab põhikohaga helimehe ja -kujundajana teatris NO99. Muusika kirjutamise ja salvestamisega alustas ta varases teismeeas ning on sellele pühendunud igapäevaselt siiani. Õpingud Tallinna Muusikakeskkoolis ja EMTAs ning osalemine mitmetes bändides ja muusikalistes projektides nii instrumentalisti, helilooja kui produtsendina on Juhkami muusikaloome kujundanud mitmeid žanre ja stiile hõlmavaks pagasiks. Lisaks kahele sooloalbumile ning väiksematele sooloprojektidele on ta loonud muusikalisi kujundusi NO99 lavastustele „Kõnts“, „Tüdruk, kes otsis oma vendi“, „Punane õhupall“, „Unistajad“ jt. Muuhulgas on ta Vaiko Eplikuga muusikali „Savisaar“ muusika autor.

Särevi Teatrituba on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi filiaal, mis asub Tallinnas aadressil Tina 23. Muuseum on loonud teatritoa korterisse, mis oli kunagi koduks kahele teatriinimesele Andres ja Anna Särevile. Särevite kodu oli väga külalislahke ning nende külaliste hulka kuulusid mitmed tuntud kirjanik, kultuuri- ja teatriinimesed. Korter, kus tänaseni säilinud kodune hubasus, on olnud kultuuriürituste toimumispaigaks juba 35 aastat.

„Helireede“ on kohtumisõhtute sari, mille raames tutvustab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum laiemale publikule teatrite muusikaliste kujundajate loomingut. Järgmine „Helireede“ toimub septembris, mil külaliseks on Hendrik Kaljujärv. Üritust toetab Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.