Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jaapani väiketeater Taichi Kikaku TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias

04.05.2012 11:02

20.- 24. mail külastab TÜ Viljandi kultuuriakadeemiat Jaapani väiketeater Taichi Kikaku, etendades 23. mail, kell 19.00 akadeemia mustas saalis b  Body Poetry stiilis ja no- teatri traditsioonil põhinevat lavastust „Sõber ~ hingesugulane“ (Friend). 

Väiketeater Taichi Kikaku viljeleb füüsilist metafoorset  teatrilaadi, nende kunstikeel shintaichi ehk Body Poetry rakendab näitlejakoolis teadlikult  chi-energiat ja loob vaatajaga sildu teadvuse ja alateadvuse piiril. Trupp on maailmas palju ringi reisinud ja Body Poetry kui universaalne teatrikeel on välja töötatud elavas kontaktis Aafrika, Euroopa ja Aasia publikuga.

Lavastuse taustast räägib trupp: „2011. aasta Jaapani maavärin lahutas üksteisest tohutu hulga inimesi, nii sugulasi kui sõpru. See traagiline sündmus tõi meie meelde midagi väga lihtsat ja olulist - et meid pole olemas väljaspool inimsuhteid. Meie, Taichi Kikaku trupp, oleme modernse tehnoloogia pealetungi suhtes skeptilised, sest kokkuvõttes see nõrgendab  ja isegi lõhub inimsuhteid. Seetõttu rõhume selles lavastuses pigem primitiivsetele inimestevahelistele sõprussuhetele ning ka sellest johtuvale küsimusele: „Oled sa tegelikult õnnelik?“. Osa visuaalsest materjalist etenduses on filmitud Aafrikas ja Egiptuses, kus võib näha, kuidas Taichi Kikaku näitlejad Ohashi ja Morimura külainimestega keha kaudu suhtlevad, et luua tugevaid füüsilisi sidemeid. Me oleksime väga õnnelikud, kui Viljandi publik tajuks meie etenduse kaudu neid sisemisi väärtusi. „Sõber ~ hingesugulane“ on pühendatud kõigile hetkel maailmas elavatele inimestele.

Lugu: Ammusurnud sõber külastab meest. Pärast ühiselt koosveedetud päevi saab mees aru, et ta on tagasi saanud midagi, mida ta poleks kunagi kaotada tohtinudki.

Lavastust mängiti esimest korda 1997. Aastal Tokios ja aastatel 1998 – 2003 mängiti seda Ida-Euroopa turneel Sarajevos, Rumeenias, Bulgaarias, Horvaatias, Ungaris ja Leedus.
Kultuuriakadeemias mängitakse lavastuse staatilist no-teatri varianti.
Autor ja lavastaja Lumiko Morimura, näitlejad Yosuke Ohashi ja Lumiko Morimura.

Taichi Kikaku trupp koosneb viiest loomingulisest inimesest. Näitlejate ja õpetajatena astuvad Viljandis üles Yosuke Ohashi, Rumiko Kanao (esinejanimi Lumiko Morimura) ja Hideo Tabuchi, kes täidab etenduses seekord helitehniku rolli ning valgustehnik Takafumi Aoyama.

Kaks Taichi Kikaku artisti: Lumiko Morimura ja Yosuke Ohashi, viivad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias läbi ka kahepäevase Body Poetry ja Jaapani klassikalise teatri töötoa.

Teatri lavastaja ja näitleja Lumiko Morimura on luuletaja, kelle loodud maagiline lavamaailm vahendab eksistentsiaalseid metafoore, pilte ja vaimset energiat, mida luuakse näitlejate liikumise, hääle, luule, video ja muusika abil.
Teatri juht ja näitleja Yosuke Ohashi õpetab Tokio kõrgkoolis näitlemist ja rakendusteatrit.
 
Veel on võimalik registreeruda 21.- 22. mail toimuvatesse töötubadesse. Täpsem info ja registreerumine: http://www.kultuur.edu.ee/1129797

Taichi Kikaku visiiti eelnevalt Helsingi Teatterikorkeakoulusse, Soomes ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiasse toetavad lisaks vastuvõtvatele koolidele ka Scandinavia–Japan Sasakawa Foundation, Eesti Kultuurkapital.

Kontakt ja info:  
Katrin Nielsen  +372 56 601 694
Margot Must  +372 527 8419