Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jaapani kaasaegse tantsu töötuba “nmatu-posu”

23.05.2014 12:04

Töötuba toimub 7. ja 8. juunil kell 11-14.00
Hind: 1 päev 7€ / 2 päeva 10€
NB! Töötoas osalemine eeldab varasemat tantsutreeningu kogemust Töötoas osalejatel on soovi korral võimalus teha kaasa 9. juunil toimuval etendusõhtul.

Töötoas tutvustavad grupi liikmed oma töömeetodeid. Jaapani tantsugrupi nmatu-posu (Tantsivad sportlased) liikmete taust põhineb Jaapani kehakultuuril, kust edasi on nad loonud oma kehakeele. Nende eesmärgiks on integreerida spordi ja kunstivaldkonnad.

Koreograafide looming on inspireeritud sportlasliku keha tööst, lihaspingutuse ja jõukasutuse atleetlikkusest ning kiirusest liikumises, samas esitatakse lugusid hea huumori ja maheda eneseirooniaga. Eestisse tooduna mõjub selline lähtepunkt ootamatult - meie väga spordilembeses ühiskonnas ei ole keegi sportlastest tulnud veel oma tantsutrupi loomise mõttelegi, rääkimata selle realiseerumisest.

nmatu-posu trupi üks juhtfiguure, koreograaf ja tantsija Takafumi Kodama töötab Miyazaki Ülikooli kultuuri ja haridusuuringute teaduskonnas tunnustatud pedagoogi ja teadlase professor Rumiko Takahashi käe all.


nmatu-posu etendusõhtu

9. juunil kell 19:00 näeb Tallinnas Okasroosikese Lossis taas Jaapani tantsukompaniid nmatu-posu, kes 2008. aastal võitis Eesti publiku südamed meisterliku kehakasutuse  ja ida kultuurile omase peenetundelisusega loodud lavastustega, mis pakkusid elamust nii silmale kui hingele.

etendusõhtu, mille nimeks samuti “nmatu-posu” toob vaatajani kolm lühitööd: ”issun-boshi”, videotöö ”Isuwaru” ja ”Action game with physical sensation”.

Videotreiler: https://www.youtube.com/watch?v=_1EsTq8ndg4

Piletid Piletilevist