Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jaanus Rohumaa jätkab Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu esimehena

12.05.2021 14:10

Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit pidas 9. mail 2021 üldkoosolekut. Elektroonilisel teel toimunud koosolekul valiti üksmeelselt liidu esimehena jätkama lavastaja Jaanus Rohumaa.

Juhatusse valiti kuus liiget. Eelmisest juhatusest jätkavad Siret Campbell, Margus Kasterpalu ja Birgit Landberg ja Mehis Pihla, uuteks liikmeteks valiti Jaanika Juhanson ja Paavo Piik. Juhatuse ja esimehe volitused kehtivad järgmise üldkoosolekuni ehk ühe aasta.

1992. aastal asutatud Eesti Lavastajate Liit kannab alates 2019. aasta novembrist nime Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit. Lavastajate ja dramaturgide koostöö ja ühise loomeliidu moodustamine oli üpris loogiline samm, dramaturgil on lavastusprotsessi juures järjest suurem roll. Dramaturgide liitumisega on liidu liikmeskond kasvanud ja noorenenud.

Uuel juhatusel on esimese ülesandena ees läbirääkimised Eesti Etendusasutuste Liiduga, mentorlusprogrammi avamine ja koostöö Eesti Teatri Agentuuriga kultuuriekspordi osas.

2022. aasta oktoobris 30-aastaseseks saav Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit tähistab sünnipäeva kogu järgmise aasta vältel toimuvate ettevõtmistega.