Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jaan Tooming toob lavale Paulo Coelho teose

10.03.2005 10:23

Menukirjanik Paulo Coelho teos jõuab esimest korda Eestis teatrilavale: Jaan Tooming toob reedel, 11. märtsil Sadamateatris välja tema romaanil "Veronika otsustab surra" põhineva lavastuse.

Nimiosalisena astub publiku ette möödunud kevadel Kõrgema Lavakunstikooli lõpetanud ning nüüd esimest hooaega Vanemuises töötav Alina Karmazina, keda laiemalt tuntakse teleseriaalist "Kodu keset linna". Veel osalevad lavastuses Evald Aavik, Jaak Prints, Karin Tammaru, Kais Adlas, Tanel Jonas, Lembit Eelmäe jt. Kunstnikutöö tegi Albert Gulk.

"Provintsilinnas nagu Tartu elab 24-aastane neiu Veronika, kes mõtiskledes oma elu üle otsustab end tappa," selgitas lavastaja Tooming. "Kuid ta satub hoopis vaimuhaiglasse, seal kohtub ta huvitavate inimestega, kogeb vapustavaid hetki ning lõpuks põgeneb."

1947. aastal Rio de Janeiros sündinud nüüdisaja kirjandusklassiku Paulo Coelho teoseid on tõlgitud 57 keelde ning müüdud rohkem kui 37 miljonit eksemplari. Ta kuulub viie praegu elava kirjaniku hulka, kelle teoseid on maailmas kõige rohkem müüdud.


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee