Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jaan Poska näidendikonkurss

11.06.2010 20:14

Konkursile oodatakse riigimees Jaan Poska elu ja tegevust käsitlevaid näidendeid. Näidendikonkursi eesmärk on meenutada ja tutvustada riigimees Jaan Poska elu ja tegevust. Võistlusele on oodatud algupärased näidendid, mis räägivad Eesti Vabariigi ühe looja, Tartu rahu sõlmija, kunagise Tallinna linnapea ja kaheksa lapse isa Jaan Poska elust. Näidend peab olema seotud Jaan Poska elu ja tegevusega, soovitatavalt ka tema kodumajaga (praeguse aadressiga Poska tn 8). Näidendikonkurss on pühendatud 90 aasta möödumisele riigimees Jaan Poska surmast.

Võistlustööd tuleb esitada 1. oktoobriks, võitjad avalikustatakse 15. novembril. Konkursile esitatud näidendeid hindab Tallinna Linnavalitsuse korraldusega moodustatav komisjon. Konkursi auhinnafond on 35 000 krooni. Peaauhinnaks on kavandatud 20 000 krooni, teisele kohale 10 000 krooni ning kolmandale kohale 5000 krooni.

Tallinna Linnavalitsus soovib tellida sobiva näidendi lavastamise ja avaliku esitamise Jaan Poska majas Kadriorus. Selleks sõlmitakse näidendi autoriga leping, milles sätestatakse poolte õigused ning kohustused, sealhulgas näidendi hilisema kasutamise õigusega seonduvad küsimused.

Konkursi tingimused.

Lisainfo:
Telefon: 6457151
E-post: [email protected]