Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ivar Põllut pärjati Tartu kultuuri aasta laureaadi tiitliga

23.02.2011 15:26

Ivar PõlluTartu Uue Teatri juht ja lavastaja Ivar Põllu valiti Tartu kultuuri aasta 2010 aunimetuste laureaadiks loovisiku kategoorias. Põllu pälvis preemia oma kahe 2010. aastal Tartu Uues Teatris välja toodud lavastuse “Ird, K” ja “Sisaliku tee” eest.

„Sisaliku tee” sisu on XXI sajandi klassivõitlus, kus „Kapitali” jms asemel on üheks baastekstiks „Matrix” ning kõik selle väiksema sci-fi sisaldusega sugulasteosed. See on pilt maailmast, kus majandusliku, sotsiaalse ning religioosse rõhumise on paljuski välja vahetanud sümboolne orjus. Alandatute ning solvatute asemel on nüüd manipuleeritud ja ajupestud; tuleriidal põletatute ning represseeritute asemel heaoluühiskonna mõnudest vaimselt magama uinutatud. Ent see on raske võitlus, sest vastasel puudub nii nimi kui ka nägu. Peaaegu igaüks, kes ikka ja jälle tunneb, kuidas „needus rõhub”, on küllap mõnel selgel hetkel  vandenõuteooriaid, kapitalismiviha, ksenofoobiat jm kõrvale heites pidanud eneselt küsima: kas ma rõhun end ise?  (Alvar Loog, Sirp).
Lavastuses mängivad Katrin Pärn, Kristel Leesmend, Nero Urke.

“Ird, K” on lugu mehest, kes ei kahtle ega kõhkle kunagi ning kelle suurim mure on see, et ta ei jõua kõike ise ära teha. Ird, K. on mees, kes töötas aastaid maalrina, osales mitmes teatris, mis kinni pandi, kirjutas vabadussõja-ainelise näidendi, osales küüditamises, põletas hävituspataljonide koosseisus maju ja sildu, osales Tartu sõjajärgses ümberjagamises ja Vanemuise teatri ülesehitamises, oli surmani tulihingeline kommunist ning mõnegi arvates õige eesti mees, läks eluloojakul kõigiga tülli ja suri vaimses üksinduses hullumajas.
Mängivad Nero Urke, Katrin Pärn, Maarja Jakobson, Evald Aavik, Robert Annus (Teater Vanemuine), Juss Haasma.

Mõlemaid lavastusi saab näha veel sel kevadel.  “Ird, K” etendub 28. veebruaril , 1. ja 2. märtsil kell 19 ning “Sisaliku tee” 29. ja 30. märts kell 19 Genialistide Klubis.

Katrin Maimik
Tartu Uue Teatri PR
[email protected]
+37256502721
www.uusteater.ee