Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Itaallaste Kinkaleri “Yes Sir!” SAALis

07.11.2008 15:09

Ainult kahel päeval, 7. ja 8. novembril, saab Tallinnas teoks Itaalia žanriülese kunstnike kollektiivi Kinkaleri eelmisel aastal alustatud triloogia "The Hungry March Show" teise osa - lavastuse "Yes Sir!" maailma esietendus.

"The Hungry March Show" triloogia peateemaks on dekadents, mida analüüsitakse kolmes lavastuses, kolme aasta jooksul. Kõik lavastused on improvisatsioonidel põhinevad duetid. Iga lavastus lähtub ühest isiksusest ja uurib tema erilisusi. Uuritavad on Steve McQueen, Henry Rollins ja Mihhail Barõšnikov. "Yes Sir!"-i 'kangelaseks' on muusik Henry Rollins.
"Endise rokkstaari Henry kõhulihased, mis kunagi aitasid tal lava ees kiljuva publiku kätelt lavale tagasi hüpata, on väsinud. Nüüd paneb ta vaid vaikselt valgust moedemmidele. Tõsi, teine mees, Comma, töötab allkorrusel apteegis ja ei saa üldse diivanilt püsti."
Kinkaleri kahemehetükis (Marco Mazzoni ja Matteo Bambi) mängitakse aina ümber sotsiaalseid mehhanisme ja vahetuvad taltsutaja ning taltsutatav.

Kollektiiv Kinkaleri loodi 1995. aastal. Kinkaleri eripäraks on tema kollektiivne vorm, mis on võimaldanud luua nii vormilt kui sisult väga erinevaid töid. Lavastust "Otto" mängiti ka 2004. aastal Baltoscandali festivalil. Viimane tähelepanu äratanud lavastus oli "The Hungry March Show" esimene osa "Between a carrot and I", mis eietendus eelmisel aastal.
Kinkaleri tegemistega saab tutvuda nende kodulehel www.kinkaleri.it

Raamprogramm:
Seoses Kinkaleri esietendusega toimub Kanuti Gildi SAALis ka mitmekesine raamprogramm, mis stardib juba sel reedel - 31. oktoobril kell 18 avatakse Kanuti Gildi SAALi akendel (Pikk 20) nimetatud kollektiivi video-installatsioon "West", mis jääb 'avatuks' kuni 8. novembrini.

Kolmapäeval, 5. novembril on SAALi stuudios võimalik näha itaalia filmirühmituse Zapruder Filmmakersgroup 2008. aastal valminud 3D anhaglüüfilist lühifilmi "Pletora. Il dono". Vaatamine on tasuta, kuid piiratud kohtade arvu tõttu peaks ennast registreerima Kanuti Gildi SAALis.

Neljapäeval, 6. novembril kell 18 saab teoks foorum-diskussioon teemal "Ühistöö kui meetod Itaalia kaasaegses etenduskunstis", mida juhib Silvia Fanti Bologna organisatsioonist Xing ning kus osalevad Kinkaleri ja Zapruder Filmmakersgroup’i liikmed. Osavõtt loomulikult tasuta ning kõik on teretulnud.

Lisaks on pärast viimast Kinkaleri etendust, 8. novembril, võimalik kohtuda tegijatega. Vestlust juhib Laur Kaunissaare.

Kinkaleri esietendus koos raamprogrammiga saab teoks tänu Itaalia suursaatkonna, Eesti Kultuurkapitali, Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti ning SOKOS Hotell Viru toetusele.

Piletid etendustele müügil Piletilevi müügikohtades ning pool tundi enne etenduste algust kohapeal.
Lisainfo Kanuti Gildi SAALi kodulehelt www.saal.ee.

Laur Kaunissaare
Kanuti Gildi SAALi dramaturg
[email protected] / 55600405