Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Ird, K.” ja “Vanemuise biitlid” viimast korda!

04.02.2014 12:53

5.-7. veebruaril annab Tartu Uus Teater teatrimajas ja Genialistide Klubis viimased "Ird, K." ja "Vanemuise biitlite" etendused.

5.02 19:00 IRD, K. -- Genialistide Klubis

6.02 18:00 IRD, K. -- Genialistide Klubis

6.02 22:00 VANEMUISE BIITLID -- Tartu Uues Teatris

7.02 19:00 VANEMUISE BIITLID -- Tartu Uues Teatris

Käes on Uue Teatri Tartu-ainelise triloogia "Armastus, teater, hullus ja surm" kaheteistkümnes tund: veebruaris antakse Tartus kolmel päeval triloogia kahe viimase osa - "Ird, K." ja "Vanemuise biitlid" - viimased etendused, algsetes koosseisudes, algsetes saalides.

"Ird, K." ja "Vanemuise biitlid" toovad oma erilises ilus ja meeleolus vaatajateni peatükke Eesti teatri loost Vanemuise pikaajalisima juhi Kaarel Irdi teatriehitamise ja -armastamise ning uue, teatrimurdjate põlvkonna sündimise kaudu. Need on täiesti erinevad paralleelmaailmad. Ühes tegutseb kommunist, lavastaja ja teatriehitaja Kaarel Ird, kes teab alati kõige paremini ise, kuidas asjad käivad. Teises tegutsevad uue ja värvilisema põlvkonna Vanemuise biitlid, kelle teatrielu keerleb mängu ümber. Lõpuks on aga ikkagi küsimus selles, kas ja kuidas selles teatrimasinavärgis ellu on võimalik jääda.

Lavastuste sarnasusi ja erinevusi, kattuvusi ning nihkeid on vaatajal võimalik esmakordselt avastada järjestikustel päevadel Tartu Uues Teatris ja Genialistide Klubis toimuvatel etendustel. Eriti tugeva istmikunärvi ja teatriarmastusega inimestele on soovitatav 6. veebruari komplekt, kus järjest mängitakse (küll tunnise vahega) ette nii "Ird, K." kui "Vanemuise biitlid".