Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ingomar Vihmar toob Vanemuises lavale draama “Võta mind!”

29.02.2008 11:14

Vanemuise teater esietendab reedel, 29. veebruaril Sadamateatris nelja briti näitekirjaniku ühistööna valminud draamat "Võta mind!", lavastajaks Ingomar Vihmar.

Eesti teatrilavade uueks menunimeks kujunenud briti näitekirjanik Mark Ravenhill kutsus 1998. aastal Suurbritannia eri nurkadest kokku kolm oma kolleegi: iirlase Hilary Fannini, šotlase Stephen Greenhorni ja inglase Abi Morgani. Workshopi korras valmis nelja nooremapõlve dramaturgi ühistööna 12 stseenist koosnev näidend "Võta mind!" (originaalpealkirjaga "Sleeping Around"), tegevusajaks- ja kohaks suvine nädalalõpp ühes Inglismaa linnas.
Igas stseenis kohtuvad noor naine ja noor mees. Sotsiaalselt staatuselt erinevaid inimesi ühendab üksindusmasendus ning väljakutsuvalt üleolev suhtumine armastusse. Ometi on need lõpmatud kõrvalehüpped uutesse ja uutesse lähisuhetesse sisimas kantud soovist ka ehtsa tunde järele - kasvõi hetkeks, kasvõi enesepetteks.

Näidendi tõlkis Martin Algus, lavastuse kunstnik on Kristiina Münd ning valguskunstnik Siim Allas. Mängivad Hilje Murel, Laura Peterson, Helena Merzin, Margus Jaanovits ja Markus Luik.

Eesti Ravenhilli-asjatundjale Ingomar Vihmarile on see juba kolmas Ravenhilli lavastus: 2001. aastal tõi ta Von Krahli teatris lavale "Mõned teravad polaroidid" ning aasta hiljem Ugalas "Shopping & Fucking". 2007. aastal etendus Ravenhilli näidend "Produkt" Tartu Athena keskuses vanemuislase Ain Mäeotsa lavastatuna.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee