Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ines Aru pälvis Raadioteatri näitlejaauhinna

10.04.2015 16:16

Ines Aru
Tänavuse Raadioteatri näitlejaauhinna sai Ines Aru Reeda rolli eest Mati Undi kuuldemängus "Sügisilmutus" (lavastaja Ari Kallas). Aru varjundiküllane, meisterlikult ja vabalt eri mängustiile valdav osalahendus avab raadiokunsti piirituid võimalusi. Ta on kordumatu häälega, mõtte- ja tundetäpne kuuldemängunäitleja ja luulelugeja, öeldi põhjenduseks auhinna üleandmisel. Ines Aru on esimene näitleja, kes saab preemia teist korda. Esimene kord oli ema Neenu rolli eest kuuldemängus „Ekke Moor“ (2002).

Kuuldemängu on võimalik kuulata laupäeval, 19. aprillil kell 19.05 Vikerraadios ja laupäeval, 25. aprilill kell 9 Raadio 2s. 

Raadioteatri näitlejaauhind anti esmakordselt välja 24. veebruaril 1998, mil möödus 70 aastat kuuldemängu ja Raadioteatri sünnist. Näitlejaauhinna eesmärk on jäädvustada kuuldemängude pikka traditsiooni eesti kultuuris ja väärtustada näitlejate tööd kunstilise sõnaga raadios. Näitlejaauhind antakse välja möödunud hooaja parima osatäitmise eest kuuldemängus ja/või kunstilise sõnaga viljaka töötamise eest raadios.

Anti välja ka viies Felix Moori nimeline tänuauhind. Auhind põhineb eraalgatusel, selle väljaandja on Mart Relve. Auhind on mõeldud tunnustuseks missioonitundliku loova töö eest eestikeelsel kultuurimaastikul.

Tänavune Felix Moori nimelise tänuauhinna laureaat on ERR-i arhiivide juhataja Heli Pikk, kes on Eesti Raadio fonoteegi kauaaegne juhataja, kultuurimälu vastutustundlik säilitaja ja hoidja. Fonoteegis läbi aastakümnete talletatud materjalid on mäluvaramu, milleta raadiosaateid ette ei kujuta. Hooliv perenaine seisab hea selle eest, et väärtuslik arhiiv oleks kasutatav ka tulevikus.