Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

In memoriam Teo-Endel Maiste

17.08.2018 11:37

28. II 1932 – 14. VIII 2018

Meie hulgast on lahkunud legendaarne ja armastatud ooperilaulja ja pedagoog Teo-Endel Maiste.

Teo Maiste kaunis ja nüansirohke hääl ning emotsionaalne esitus on pakkunud unustamatuid muusikaelamusi ooperilavadel, oratooriumide esitustel ja kammermuusika õhtutel. 1960–1965 oli Teo Maiste Vanemuise teatri ja 1965–2011 Estonia solist. Selle aja jooksul kasvas tema repertuaaripagas mahukaks, sisaldades üle saja eriilmelise rolli, millest enim tõusid esile nimiosad Verdi "Attilas", Tambergi "Cyrano de Bergeracis" ja Mussorgski "Boriss Godunovis" ning Filipp II (Verdi "Don Carlo"), parun Ochs (Richard Straussi "Roosikavaler"), Wurm (Verdi "Luisa Miller"), Daland (Wagneri "Lendav hollandlane"), Falstaff (Nicolai "Windsori lõbusad naised"), Des Grieux (Massenet’ "Manon"), Bartolo ja Basilio (Rossini "Sevilla habemeajaja").

Alates 1970. aastast töötas Teo Maiste Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna. Tema õpilased olid Hans Miilberg, Thomas Mürk, Jaan Willem Sibul, Taimo Toomast. Maistet on lindistatud rohkesti helisalvestistele (sooloplaadid "Laulab Teo Maiste", "Teo Maiste. Opera arias and Duets"; ooperi-CD-d Tubina "Reigi õpetaja" ja Tambergi "Cyrano de Bergerac") ning ta on esinenud mitmes muusikafilmis ("Ooperiball", 1974, "Roosid lõunast", 1977, "Puritaanlased", 1984). Oma rollide eest pälvis ta mitmeid auhindu, muuhulgas tunnustati teda 2002. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Rahvusooper Estonia, Kultuuriministeerium, Eesti Teatriliit  ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia avaldavad kaastunnet Teo Maiste lähedastele ja mõtlevad tänutundega armastatud lauljale.

Teo Maiste ärasaatmine toimub reedel, 24. augustil kell 13.00 Tallinna Jaani kirikus.