Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

In memoriam – Malle Peedo

17.02.2003 00:00

15. veebruaril suri tuntud nukunäitleja Malle Peedo.

Malle Peedo sündis 9. veebruaril 1939 Tallinnas.
Tema teatritee algas juhusest, kui 50-ndate lõpus jäi telefonistina töötav Malle Peedo silma Eesti Riikliku Nukuteatri kunstilisele juhile Ferdinand Veikele.
1961. aastal tegi hilisem tippnäitleja oma esimese peaosa nukuga lavastuses "Väikemehe viperused".

Malle Peedo on meenutanud: "Etendus algas nii, et mina pidin istuma saalis laste keskel. Küll need lapsed saalis nügisid mind ja ütlesid, et see pole üldse meie kooli poiss. Aga eks nad etenduse lõpul ikka taipasid, et ma olen näitleja. Kui ma etenduse lõpul pidin saalist välja minema, siis terve see lastekari jooksis mulle järele. Ma katsusin, et oma nukukastiga minema sain. Väino Luup oli mul juba vastas, haaras kasti, jooksis ees, mina takka järele."

Suurem tunnustus saabus 1962. aastal kitseke Blanquette? rolliga lavastuses "Isand Sequini kitseke". Osatäitmist on peetud kui psühholoogiliselt hästi läbitunnetatud, suure sisemise soojusega esitatud rolliks, mis kujunes Malle Peedo läbimurdeks.
Järgnesid peaosatäitmised lavastustes "Tiigripoiss Peetrike", "Memme musi", "Printsess ja kaja", "Väike Illimar", "Sookoll ja sisalik" jpt.
Alates oma esimesest hooajast on Malle Peedo olnud Nukuteatri armastatumaid ja hõivatumaid näitlejaid, olles teatri kõige pikema näitlejastaaþiga töötaja. Veel möödunud sügisel võis Malle Peedot näha Nukuteatri laval noortemuusikalis "Risk" ja lavastuses "Tulipunane lilleke", mis jäidki tema viimasteks rollideks.

Mitu põlvkonda lapsi tunnevad Malle Peedo häält multifilmidest "Siilike udus", "Karupoeg Puhh" jpt. Samuti on ta mänginud tuntud ETV lastelavastustes "Tipp ja Täpp", "Hei Pöialpoisid", "Vaat kus lops", "Hunt Kriimsilma lood", "Kikerikii", "Pintselsabad" jt.

Eesti Riiklik Nukuteater
Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium
Eesti Teatriliit
Eesti Televisioon

Ärasaatmine Nukuteatris reedel, 21. veebruaril kell 12.00