Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Improteatrite festival TILT 2015

21.09.2015 17:59

1.-3. oktoobril toimub Vaba Lava teatrikeskuses kolmas rahvusvaheline improteatrite festival "Tilt".

Improvisatsiooniline ehk improteater on kaasaegne ja nõudlik teatrikunsti vorm, kus artistid loovad kogu etenduse kohapeal, lastes end esinemishetkel publikul inspireerida. Möödunud sajandi lõpul lääneriikides plahvatuslikult levinud IMPRO on Eestis ja eestikeelsena küll vaid kuueaastane, ent nii harrastajate kui truppide arv kasvab jõudsalt. Et rahvusvaheliste tipptegijate show`sid koduski nautida ning õpitubades neilt mõõtu võtta, on Telliskivi Loomelinnakus Vaba Lava väike saal kolmel esimesel oktoobriõhtul improteatri päralt.   

Festivalil on võimalik kolme päeva jooksul näha lisaks kuuele eesti trupile välisesinejaid Soomest, Rumeeniast, Prantsusmaalt, Inglismaalt, Venemaalt ja USAst. "Meil on väga hea meel pakkuda taaskord väga mitmekülgset ja tugevat programmi. Laval saab lisaks kiiretele ja lõbusatele sketšidele näha ka mõtlemapanevaid lugusid ning vaatamist ja avastamist jätkub kõigile teatrisõpradele," kommenteeris festivali peakorraldaja Rahel Otsa.


Festivali eesmärgiks on tutvustada laiemale publikule improteatrit kui vaimustavat meelelahutust ja eraldiseisvat teatrižanri. Festivalil soovitakse ühendada Eestis tegutsevaid improteatritruppe ning tutvustada kodupublikule IMPROt muu maailma meistrite tasemel. Lisaks etendustele toimuvad festivali raames ka töötoad, mida juhendavad siia saabunud välisartistid. Rahvusvaheline improteatrite festival “Tilt” on esimene ja ainus teatrifestival terves Baltikumis, mis on pühendatud improviseeritud teatrile.

TILT toimub sel aastal juba kolmandat korda. Varasematel aastatel on festivalil osalenud esinejad muuhulgas ka Lätist, Hollandist, Norrast, Itaaliast ja Austraaliast. Sel aastal toimuv festival valmib kolme improtrupi - Eesti Improteater, improteater “Kogu Moos” ja Improgrupp Jaa! - koostöös.


Lisainfo korraldajatelt:
Rahel Otsa, [email protected], 55 35 199
Rednar Annus, [email protected], 5662 4427Vaata infot festivali ajakava ja osalevate truppide ning nende lavastuste kohta siit või siit.


TILT III 2