Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Improteatri esimene jõudmine Eestisse

19.10.2009 13:16

Vanalinna kaitsvas rüpes koguneb juba nädalapäevad näitlejatest koosnev eriüksus, kellel on täita vaid üks missioon, tuua eestlastele improteater. Nagu pioneeridele kohane on improteatri saabumine pingeterohke. Olukord, kus näitlejat ei kaitse laval dekoratsioonid, etteantud tekst või lavastaja kunstiline nägemus, paneb haavalehena värisema ka julgeimad neist.

Leidmaks endas jõudu astuda lavale ja küsida publiku käest (!), mida täna mängitakse, eeldab näitlejatelt sõjaväedrilliga sarnanevat ettevalmistust. Eriüksust on juhendamas soome improteatriguru Jarmo Hyttinen , kes inglise- ja soomekeelsete hüüatustega suunab vägesid. Pühendumus ongi põhiline, mis neid eriüksuslasi iseloomustab.
 
Sellesse erakorralisse kultuurisündmusesse värbas eriüksuslased visa improhing Rednar Annus, kes on seda sorti tegemisi käinud kaemas üle lahe ja lombi.
Põhjanaabritel on impronäitlemine ligi 20 aastat vana komme, nende põhjatäht „Stella Polaris“ on eestlastele drilli tegema tulnud Jarmo kodustaap.

Enne uues kohas ehk Eestis, pea ees vette sukeldumist põikas Rednar korraks Ameerikasse, kus eht ameerikalisel moel on sellelaadsele teatritegemisele sisse segatud ka laulmine ja pillimäng.
Viies teatrikoolis õppinud improtrupi liikmed paljastavad oma sügavamad hingesopid veebis www.improteater.ee , kus on ka esialgne teave kuu lõpus algavate etenduste kohta.
 
Täpsemat informatsiooni jagavad
Rednar Annus
rednar@areen.ee
tel. 56624427

Virko Annus
Virko_annus@hotmail.com
tel. 5141771