Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Improteater IMPEERIUM toob Marilyn Jurmani taas teatrilavale

01.12.2014 14:24

Marilyn Jurman, ImpeeriumImproteater IMPEERIUM paiskab armastatud Eesti näitlejad pea ees tundmatusse. Igal kuul osaleb improviseeritud etendustes uus külalisnäitleja ning detsembris on laval näitleja ja laulja Marilyn Jurman. Etendused toimuvad 7. detsembril kell 19 Tartu Genialistide Klubis ja 8. detsembril kell 19 Tallinna Kammerteatris.

Marilyn on tuntud oma energilisuse poolest. Ta on kartmatu ning alati valmis katsetama uusi asju – olgu selleks enda proovilepanek ilu-uisutamises, sõitmine 1500 km rattaga Hollandisse, pürgimine Eurovisioonile, oma muusikaalbumi koostamine, lasketiirus töötamine või hoopiski... improviseerimine!
Ootusärevus on osalejatel suur ka seetõttu, et pärast poolteist aastat kestnud pausi saab Marilyn taas teatrilavale ja seda koos kursusekaaslastega, kellega viimati oli laval koos 6 aastat tagasi. „Olen käinud mitmetel kordadel oma ägedaid kursakaaslasi improetendustel vaatamas ja iga kord lavale kihelenud. Nüüd, kus nad mulle ongi lõpuks selle võimaluse andnud, võin öelda, et suti on kõhe küll, kuid kihk koos nendega laval möllata on kasvanud veel kümnekordselt!" kommenteerib Jurman.

Novembris oli Improteater Impeeriumiga laval Liina Tennosaar, uuel aastal astuvad lavale ka Egon Nuter, Veikko Täär, Anne Veesaar, Taavi Tõnisson.

Improteater on üle maailma levinud teatrivorm, kus kõik sünnib publiku silme all. Etendused on improviseeritud, kõik sünnib kohapeal vastavalt publiku öeldud märksõnadele ning nendest saadud inspiratsioonile. Aega ettevalmistuseks esinejail pole, sest etendus algab kohe.

Improteater IMPEERIUM on noor, varsti aastaseks saav trupp, mis kasvas välja esimesest professionaalsest improtrupist Eestis. Impeeriumi liikmed on viieaastase improkogemusega kutselised näitlejad, kes kuuluvad ka teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Impeeriumi kuuluvad näitlejad Erki Aule, Tarvo Krall, Merilin Kirbits, Maarika Mesipuu-Veebel (Rakvere Teater), Maarius Pärn, Kati Ong (Endla Teater), Rauno Kaibiainen, Mairi Jõgi, muusikud Ragnar Toompuu (Nikns Suns), Madis Jürgens, Madis Kreevan (Taavi Peterson & Üdi) ja valgustajad Martin Makarevitš ning Mario Saarik.

www.improimpeerium.ee
www.facebook.com/improimpeerium

Kontakt:
Monika Tomingas
Mobiil: 534 94 174
e-mail: [email protected]