Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Improkirjutamise õhtu Tartus

30.07.2014 14:30

Impro + kirjutamine = IMPROKIRJUTAMINE

2. augustil kell 18.00 toimub kultuurilokaalis Arhiiv (Vanemuise 19) viies improkirjutamise õhtu. Viis on aga juba minijuubel ja seetõttu ei puudu ka hilisem tants ning trall. Lisaks kuulutatakse samal õhtul välja Drakadeemia uue hooaja kirjutamiskursused.

Improkirjutamine on nagu improteater, aga kirjutamisega! Mõte proovida improvisatsioonilist kirjutamist tekkiski Tartus pärast üht Eesti Improteatri etendust. Ürituse peakorraldaja Marite H. Butkaite räägib formaadi sünniloost nii: „Istusime Genklubi tollase programmijuhi Rein Soesooga kohvikus ja tekkis mõte ja mõttest jõudis asi tegudeni. Kahe aasta jooksul oleme kirjutanud nii Tartus, Tallinnas kui ka Viljandis. Nüüd oleme taas ringiga tagasi Emajõe ääres.“

Improkirjutamisel sünnivad etenduse asemel tekstid eri žanrites ja mitme vaatenurga alt, lühikesed ja pikad. Mängujuhil on varem välja mõeldud kirjutamisülesanded ehk raamid ja piirid, mille sees hakkavad liikuma publik ja kirjutajad. Publik täidab lüngad ja kui kõik on paigas, on kirjutajatel aega 5-10 minutit, et valmis saada lühike tekst. Tavaliselt on teksti sünd peidetud saja ukse ja kümne luku taha, kuid nüüd on võimalik selle tekkimist näha reaalajas. Valminud katkendid ei jää tähemärkideks arvutiekraanil, vaid kantakse ka kohe ette. Oma näo ja hääle annavad seekord Peeter Piiri Tartu Üliõpilasteatrist ning Fatme H. Leevald ja Jaanika Tammaru TÜVKA 10. lennust.

Kirjutajateks on seekord õige mehine seltskond, keda lisaks kirjutamishuvile ühendab ka Drakadeemia: loovjuht Mihkel Seeder, Jüri Klooren (V lend), Martin Nõmm (IV lend) ja Kaur Riismaa (I lend). Õhtujuht on Marite H. Butkaite, keda assisteerib jokker Kaarel Targo (TÜVKA 10. lend).

Drakadeemia on erakool, mis alustas tegevust 2008. aastal näidendikirjutamiskursustega. Sel hetkel tundus kursuse algataja Siret Pajule, et teatrimaastik januneb uute häälte, mõtete ning lähenemiste järele. Tänaseks on Drakadeemia ametlikult registreeritud kool, mis pakub lisaks näidendite kirjutamisele ka loovkirjutamisõpet. Sügisel alustab baaskursus tegevust Tartus. Rohkem saab lugeda kodulehel www.drakadeemia.eu ja jooksvat infot leiab Facebook`i pesast.

Ürituse orienteeruv kestus on 1,5 – 2 tundi. Nii kirjutamisele kui ka 21.21 algavale peole on sissepääs prii. Kaasa võtta hea tuju ja terav pliiats või lemmikpastakas. Peol mängivad muusikat drakadeemikud ja sõbrad. Kuna tegu on ikkagi improvisatsioonilise õhtuga, siis mahub Arhiivi veel nii mõnigi üllatus!

Marite H. Butkaite
marite.butkaite@drakadeemia.eu
+372 555 118 44