Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Improgrupp Jaa! tähistab täna oma 5. sünnipäeva

03.10.2014 13:54

Improgrupp Jaa! tähistab sel sügisel oma 5. sünnipäeva uue emotsionaalse etenduseformaadiga "Kirglik elu", mille esietendus on reedel, 3. oktoobril Rahvaülikooli Teatrikeskuses. Lisaks jätkab trupp juba populaarseks saanud Kamaimpro sarjaga restoranis Kamahouse ning teeb ettevalmistusi selleks, et tuua publikuni 6.–8. novembrini toimuv teine rahvusvaheline improteatrite festivali "Tilt".

Improteatri näol on tegemist eelmise sajandi keskpaigal alguse saanud teatrižanriga, milles sõnu ega tegevusliine eelnevalt kokku ei lepita, vaid etendus sünnib näitlejate koostöös laval improviseerides. Rahvusvahelisel teatrimaastikul on improteater juba tuntud teatriliik, mida kasutatakse lisaks esinemistehnikana ka meetodina nii teatriringides kui täiskasvanukoolitustel. Improgrupp Jaa! on üks esimestest truppidest, kes on keskendunud improvisatsioonilise teatri edendamisele ja tutvustamisele Eestis.

Hooaega alustab Improgrupp Jaa! 20. septembril kell 18.00 restoranis Kamahouse juba tuttava etenduseformaadiga "Kamaimpro", mis pakub humoorikate improteatri lühivormi mängude saatel publikule mõnusat meelelahutust. Rahvaülikooli Teatrikeskuses tuuakse sel sügisel lavale aga uus seebiooperlik etenduste sari "Kirglik elu", mis parodeerib televiisorist tuntud Ladina-Ameerika seriaale.

Üks Eesti impromaastiku olulisemaid sündmusi on aga 6.–8. novembrini Sinilinnus toimuv rahvusvaheline improteatrite festival "Tilt", kus on võimalik saada ülevaade nii Eesti parimatest improteatritest kui näha ka kogenud külalistruppe ja koolitajaid välismaalt!

"Oleme väga põnevil, sest meid on ees ootamas kahtlemata teguderohke hooaeg. Uue formaadi väljatöötamine ja õppimine on alati huvitav, aga kui võtta ette veel ladina-ameerikaliku kuuma temperamendiga seebiooper, siis mõjub see stiil kindlasti nii Eesti näitlejatele kui ka publikule värskendavalt. Ning loomulikult ootame väga juba improteatrite festivali "Tilt"! Saime eelmisel aastal toimunud festivali kohta väga palju positiivset tagasisidet nii esinejate kui publiku poolelt ning lubame sel aastal pakkuda veel kirevamat repertuaari, põnevamaid koolitajaid ja kokkuvõttes kolme improenergiast laetud päeva!" ütleb Improgrupp Jaa! eestvedaja Rahel Otsa.

Rohkem infot improvisatsioonilise teatri kohta Eestis leiab leheküljelt http://improv.ee/ ning Improgrupp Jaa! kohta sotsiaalmeediast: https://www.facebook.com/improgrupp.

Improgrupp Jaa! ootab oma etendustele ja festivalile ka kõiki ajakirjanikke uutmoodi teatristiili lähemalt vaatama ja muidugi oma arvamust ka lugejatega jagama. Kohtade reserveerimiseks palume ühendust võtta: [email protected].

Lisainfo:
https://www.facebook.com/improgrupp
http://improv.ee/
http://improfestival.ee/

Lähem info:
Eva Kristjuhan
Improgrupp Jaa! avalike suhete juht
[email protected]
+372 515 7607
http://jaa.ee/
http://improfestival.ee/