Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Impro + kirjutamine = Improkirjutamine

25.04.2012 18:33

Improteater kinnitas kaunil Maarjamaal kanda juba mõned aastad tagasi. Sel kevadel on aeg küps, et tuua pildile ka improkirjutamine. Nagu nimigi ütleb, liidab see endas improvisatsiooni ja kirjutamise; publiku ja kirjanikud.

Genialistide klubi saalihämaruses võtavad kohad sisse loovkirjutamiskooli Drakadeemia õppurid ja õpetajad. Sõrmed ja aju tehakse soojaks, kutsutakse välja Pegasus ja ühel hetkel on kosta vaid mõnusat nohinat ning kirjutavate sõrmede jooksu klaviatuuril. Tavaliselt varjavad kirjutavad kirjanikud end kirjutades pööningukambrisse kümne luku taha, kuid sel õhtul toimub kõik avalikult ja midagi häbenemata.

Koos haaratakse lõuend, lepitakse kokku raamid, publikul aga palutakse kätte anda vajalikud värvid ja täita viimased lüngad. Kõigest sellest maalitakse sõnadega pilt, nüüd ja praegu ning igas žanris. Soovid, et sulle kirjutataks luuletus? Saab! Soovid kuulda vastärganud karu monoloogi pilvede teemadel? Aga palun! Või hoopiski väike stseen elu vürtsitamiseks? Kirjutatu kantakse ka kohe ette ja paberile saladuseks ei jää midagi.

Sündmus leiab aset 25. aprillil kell 19.00 Genialistide Klubis, Tartus.
Sissepääs prii ja kestus poolteist kuni kaks tundi.

Rohkem infot: Drakadeemiast www.drakadeemia.eu ja Genialistide Klubist www.genklubi.ee

Kohtumiseni kollasel kolmapäeval,
Marite H. Butkaite
Drakadeemia
[email protected]