Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmus uus laste- ja noortenäidendite kogumik

04.07.2010 00:39

Ilmus laste- ja noortenäidendite kogumik „Hea sõna“, mis sisaldab seitset Eesti Teatri Agentuuri tellimusel kirjutatud näidendit erinevatele eagruppidele. Raamat koondab endasse tuntud eesti kirjanike Aino Perviku, Leelo Tungla, Eva ja Indrek Koffi, Karl-Martin Sinijärve, Kauksi Ülle, Peeter Sauteri ja Urmas Vadi uudisnäidendid.

On avalik saladus, et teatritel on puudus algupärastest eesti näidenditest, mis mõeldud just lastele ja noortele, käsitledes neile olulisi teemasid neile arusaadavas keeles. Teatris pakutakse seetõttu noorematele vanuserühmadele vaadata eelkõige tuntud lasteraamatute ja muinasjuttude dramatiseeringuid. „Hea sõna” püüab seda tühimikku täita.

Kogumik alapealkirjaga „Aastasaja alguse laste- ja noortenäidendeid“ sisaldab tekste, mis võiksid sobida nii kutselistele kui ka harrastus- ja kooliteatritele. Näidendite teemakäsitlused ja kasutatav keel väljendavad eri autorite isikupära. Aino Pervik jälgib 6-8-aastastele mõeldud näidendis „Ahvil on häbi” prügina metsa alla jäetud lemmikloomade pääsemist. Leelo Tungla lastenäidendi „Väga vana pillilugu” tegevus toimub kiviajal, näidates, et alati ei pea olema nagu teised. Eva ja Indrek Koffi kooliealistele suunatud „Laste Hotell” kujutab maailma, kus lapsi sarnaselt lemmikloomadega hoiule antakse, kui vanematel kiired ajad on. Karl-Martin Sinijärve „Emakeel maakeel” on deklamatsioon kahele häälerühmale, näidates nii eesti keele ilu kui tema pärinevust. Kauksi Ülle „Hoovi elu” eeldab juba küpsemat lugejat-vaatajat, kirjeldades ühe Lõuna-Eesti asula väikeses hoovis toimuvat kahekümne aasta jooksul. Peeter Sauteri „Tuletõrjuja sünnipäeva” keskendub perekonnale, mis seisab silmitsi tõdemusega, et keegi neist pole moraalne kodanik. Urmas Vadi absurdimaigulises näidendis „Hea sõna ja soe toit 24h” on peategelaseks noor raskesti haige tüdruk ning tema mures vanemad, kes peavad muuseas toime tulema ühtäkki majja ilmuvate kodututega.

„Hea sõna” (ISBN 9 789949186198) on müügil Eesti Teatri Agentuuri kontoris Väike-Karja 12  hinnaga 165 krooni ning hästi varustatud raamatupoodides. Kogumiku kujundaja on Juta Vallikivi ning raamat on valminud Eesti Kultuuriministeeriumi toetusel.

Lisainfo:

Heidi Aadma
Eesti Teatri Agentuuri dramaturg
Tel: 6 282 342
E-post: [email protected]