Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmus põhjalik nüüdistantsu käsitlev kogumik

11.07.2018 16:58

Sõltumatu Tantsu Lava teatab: 

Ilmunud on värske ja põhjalik nüüdistantsukunsti käsitlev kogumik "A World of Muscle, Bone & Organs: Research and Scholarship in Dance", mille toimetajateks on Simon Ellis, Hetty Blades ja Charlotte Waelde ning väljaandjaks C-DaRE, Euroopas oluline tantsu mõtestav Coventry ülikooli tantsuosakonna Tantsuuurimise Keskus.

Kogumikus keskendutakse tantsukunsti avamisele erinevatest, just tänapäeval olulistest vaatenurkadest nagu poliitika, digi-infoühiskond, kogukond, filosoofia ja tants kui praktika. Tantsust paluti mõtiskleda ja kirjutada väga erinevate huvide ja taustaga spetsialistidel, nõnda saab lugeda näiteks tantsust kodanikuks olemise ja haavatavate ühiskonnagruppide, erivajadustega inimeste, arhiveerimise, krüptokoreograafia ja feminismi kontekstis. Kogumikus käsitlevad teemasid alates poliitikast ja andmetest kuni kehastamise ja vaatajaperspektiivini välja Coventry ülikooli tantsuosakonna õppejõud, uurijad, koreograafid ja tantsuteoreetikud, muuhulgas leiab esseesid-artikleid Siobhan Daviese ja Scott deLahunta sulest.

Kogumikust leiavad tänapäevast mõtteainet nii koreograafid, tudengid kui ka õppejõud ja tantsukriitikud, seda enam, et tants on siin asetatud laiemasse ühiskondlikku, poliitilisse ja kultuurilisse konteksti.

Kogumik on välja antud veebiversioonina, mis on tasuta loetav ja allalaetav siit.