Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmus Patsy Rodenburgi “Näitleja kõneleb: hääl ja esitaja”

11.04.2008 11:24

Eesti Teatriliidu ja EMTA lavakunstikooli väljaandel on ilmunud Patsy Rodenburgi raamat "Näitleja kõneleb: hääl ja esitaja". Raamatu on tõlkinud Anu Lamp ja toimetanud Piret Kruuspere.

Raamat peaks huvi pakkuma nii algajatele kui professionaalsetele näitlejatele ja lavastajatele, samuti teatrierialade õpetajatele.

Patsy Rodenburg (sünd. 1953) on Suurbritannia tunnustatumaid kõneõpetajaid. Ta on Guildhall School of Music and Drama hääletehnika ja kõnekunsti õppejõud nind Royal National Theatre'i pedagoog. Ta on teinud koostööd mitmete truppidega, sh Royal Shakespeare Company, Royal CourtComédie-Francaise, Moskva Kunstiteater, Cheek-by-Jowl ja Shared Experience. Ta on olnud mitmete filmide ja telesaadete konsultant. Tema käe all on saanud koolitust nimekad inglise teatri näitlejad Judi Dench, Ian McKellen, Antony Sher, Simon Russell Beale jt ning filmi- ja teletähed Nicole Kidman, Orlando Bloom, Ewan McGregor, Keira Knightly ja Natalie Portman. Hiljuti tõi ta Los Angelese menukalt lavale "Kuningas Leari".

Patsy Rodenburg on avaldanud neli erialast raamatut: The Right to Speak, The Need for Words, The Actor Speaks ja Acting Shakespeare.  

"Näitleja kõneleb" on müügil Teatriliidu valvelauas (150 kr), Apollo (199 kr), Rahva Raamatu (210 kr) jt raamatupoodides.

Rohkem infot Patsy Rodenburgi kohta: http://www.patsyrodenburg.com.