Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmus neljas saade Eesti Noorsooteatri raamatusoovituste sarjast

10.12.2020 12:59

Eesti Noorsooteater koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega käivitas septembris raamatute tutvustussarja "Eesti Noorsooteatri raamaturiiul". Nüüdseks on ilmunud neli saadet materjali, mida saavad tasuta kasutada nii koolid, raamatukogud kui ka kõik kirjandushuvilised. 

Neljandas saates vestlevad dramaturg Priit Põldma ning Eesti Noorsooteatri näitleja ja lavastaja Karl Sakrits fantaasiaküllasest raamatust "Caspar ja Unustuse Meister" ja selle autorist Stefanie Taschinskist. Kuulda saab ka katkendit raamatust.

Varasemates saadetes on esinenud Eesti Lastekirjanduse Keskuse kommunikatsioonijuht ja kirjandusteadlane Kadri Naanu, kes rääkis Toon Tellegeni jutukogumikust "Kõik on olemas", katkendeid raamatust lugesid Eesti Noorsooteatri näitlejad Taavi Tõnisson ja Steffi Pähn. Näitleja Getter Meresmaa vestles luuletaja Ilmar Trulliga ja luges koos autoriga ette luuletusi Trulli luulekogust "Pori kärbes ja tori hobu". Kolmandas saates vestles auhinnatud lasteraamatu "King nr 39" autori Jaanus Vaiksooga ja luges katkendeid raamatust Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas. 

"Kirjandus ja teater käivad käsikäes," ütles Eesti Noorsooteatri kunstiline juht Mirko Rajas. "Raamatute valik on suur, mõnikord on teekond väärt teosteni keeruline. Mõnikord võib olla aga huvitav raamat impulsiks, et luua lavastus või tulla lavastust vaatama. Teinekord võib olla hoopis mõni hea lavastus teejuhiks autori või teose juurde. Koostöö Lastekirjanduse keskusega oli hea võimalus ühendada ühised eesmärgid noore inimese kultuuriruumi rikkamaks muutmisel teatri ja kirjanduse kaudu."

Eesti Noorsooteater ja Eesti Lastekirjanduse Keskus soovivad raamaturiiuli sarjaga tuua lugejale lähemale lastele ja noortele kirjutatud kirjandust ning pakkuda kirjanduse õpetajatele ja raamatukoguhoidjatele lisamaterjali tundide sisukaks elavdamiseks. Kuus ilmub üks saade ning saated on leitavad Eesti Noorsooteatri kodulehel ja Eesti Noorsooteatri raamaturiiuli youtube'i kanalis.

Eesti Noorsooteatri repertuaarist leiab lavastusi nii väike- ja koolilastele kui ka noortele ja täiskasvanutele.  Teatri juurde kuuluvad Nukuteatrimuuseum, mis aitab käivitada kujutlusvõimet, ning rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff, mis toob kohaliku teatrigurmaani ette muu maailma visuaalteatri-kreatiivsust.