Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmus Eri Klasi raamat “Mälestuste portfell”

04.04.2016 14:11

Eri Klasi mälestusteraamat
3. aprillil esitlesid Eesti Rahvuskultuuri Fond, Rahvusooper Estonia, Tallinna Filharmoonia ja Eesti Kontsert Estonia talveaias hiljuti meie hulgast lahkunud armastatud dirigendi Eri Klasi raamatut „Mälestuste portfell“.

Rahvuskultuuri Fondi juhataja Linda Piik ütles, et tegemist on teosega, mis ei jutusta niivõrd Eri Klasi elust kui tema armastusest elu vastu. „Raamatut läbib optimistlik alatoon ja usk Eestimaa tulevikku. Kajastamist leiavad nii meenutused möödunust, kui ka mõtted, milleni Klas jõudis läinud aasta kevad-suvel, raske haiguse järel taas ellu tagasi pöördudes. „Mälestuste portfellis“ avaldatud lood kinnitavad veelkord, et tõeline suurus peitub lihtsuses ja siiruses,“ lausus Piik.

Teksti kirja pannud ja kirjanduslikult toimetanud Ivo Parbuse kinnitusel algas mälestuste diktofonile lugemine 2015. aasta augustis. „Eri Klasi jaoks oli töö raamatuga midagi enamat, kui pelgalt õigete sõnade leidmine ja lauseteks vormimine. Ta ammutas jõudu mõttest, et „Mälestuste portfell“ peagi ilmub, iseloomustades seda Pimeni repliigiga Mussorgski „Boriss Godunovist“: „Üks lugu veel on jäänud kirja panna ja kroonika saab lõpetatud mul“.“ „Kahjuks ei jõudnud Eri Klas raamatu ilmumist ära oodata,“ lisas Parbus.

„Mälestuste portfelli“ kujundas Karel Korp, kaanefoto autor on Erkki Ruokonen. Tallinna Filharmoonia poolt on igale raamatule lisatud järjehoidja, mis meenutab Eri Klasi kui Birgitta festivali algatajat ja kunstilist juhti. 

112-leheküljelise fotodega illustreeritud raamatu andis välja Eesti Rahvuskultuuri Fond, väljaandmist toetasid Reet ja Väino Kaldoja, Armin Karu ning Telia Eesti AS. „Mälestuste portfelli“ müügist laekuv tulu suunatakse 1998. aastal Eri Klasi poolt Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatud nimelisse allfondi, mille eesmärgiks on toetada muusikaelu arengut Eestis.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
ylla.veerg@opera.ee
tel. +372 683 1242

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia
Maja täis muusikat!