Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmunud on teatriaasta 2012 ülevaade

27.08.2013 14:01

Teatrielu 2012

3. septembril esitletakse Tartus, teatrifestivalil DRAAMA, teatriaasta ülevaateteost „Teatrielu 2012“. Raamatu koostajad on Hedi-Liis Toome ja Liina Unt.

Koostajate eesmärk oli tuua esile aastat mõjutanud tendentsid ja suundumused, mistõttu ei leia seekordsest „Teatrielust“ lavastuste süvaanalüüse ega näitleja- või lavastajaportreesid. Pigem keskendutakse protsessidele, mis jäävad väljapoole tavapärast teatrimaastikku, kuid mis pole kindlasti vähemolulised. Nii tutvustab Madli Pesti esmakordselt eestikeelses pikemas artiklis mõistet „rakendusteater“, Andreas W kirjutab senini Eestis üsna vähe praktiseeritud tehnoloogilisest teatrist, Paavo Piik suhteliselt algusjärgus stand-up’ist, Luule Epner käsitleb reaalse ja fiktsionaalse piire etenduse mõistmise ja mõtestamise taustal, Pille-Riin Purje analüüsib reaalsete tegelaste kujutamist teatrilaval, Helena Krinal vaatleb fiktsionaalsuse nihestamist kaasaegses tantsus, Eva-Liisa Linder annab põhjaliku ülevaate lasteteatrist, Heidi Aadma kirjeldab publikumenukeid saalis istuja seisukohast, Kristel Pappel näitab nihkeid uudsusesse eesti muusikateatris, Madis Kolk mõtiskleb religioossuse ja pühaduse suhte üle teatris, Katrin Maimik arutleb kultuuriturunduse argipäevast turundaja pilgu läbi, Tambet Kaugema analüüsib tihenevat teatribloginduse maastikku, Kristiina Reidolv teeb kokkuvõtte 2012. aasta muudatustest teatrite ning teatriorganisatsioonide juhtimises ja tendentsidest riigi teatripoliitikas.

Eesti Teatri Agentuur on koostöös Kultuuriministeeriumi ja Eesti teatritega kogunud valdkonna statistikat 2004. aastast. Aastate 2004–2011 teatristatistika on avaldatud aastakogumikes, alates 2012. aasta andmetest on täismahus statistika kättesaadav andmebaasis aadressil statistika.teater.ee ning sellele lisaks avaldatakse esmakordselt põhinäitajad kogumikus „Teatrielu“.

Esitlus toimub 3. septembril kell 16.15, Tartus, teatrifestivalil DRAAMA, Tartu Uue Teatri proovisaalis. Esitlusel tutvustavad teost koostajad Hedi-Liis Toome ja Liina Unt ning statistika osa Tiia Sippol. Koondkogumikku kogutut kommenteerivad Aare Pilv ja Kertu Moppel.

Eesti Teatriliit                                   Eesti Teatri Agentuur
teatriliit@teatriliit.ee                        info@teater.ee
6464 512                                             62820342
www.teatriliit.ee                                www.teater.ee