Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmunud on raamat Evald Hermakülast

14.11.2002 00:00

Kirjastus Ilmamaalt on ilmunud raamat "Hermaküla", mille esitlus toimub reedel, 15. novembril kell 16 Vanemuise ovaalsaalis.

Raamatu "Hermaküla" on koostanud Luule Epner, Mati Unt ja Vaino Vahing, toimetanud Luule Epner ning kujundanud Epp Kaavere.
Raamat näitleja ja lavastaja Evald Hermaküla (1941?2000) teatriteest sisaldab mitmekesist tekstivalikut. Raamatusse on koondatud Hermaküla olulisemad artiklid ja intervjuud, katkendid kirjadest ning märkmed 1980. aastate algusest. Temast kirjutavad kolleegid ja sõbrad (Vaino Vahing, Mati Unt, Hendrik Toompere jr, Ingo Normet jt.), samuti teatriuurijad ja -kriitikud, teiste hulgas Jaak Rähesoo, Lilian Vellerand, Ülo Tonts.
Hermaküla teatri mõju ja tähendust omas ajas peegeldavad taasavaldatud arvustused ja artiklid, mille valik ulatub toonaste üliõpilaste emotsionaalsetest vastukajadest teatrilooliste üldistusteni. Raamatu lisas on Hermaküla lavastuste ja osatäitmiste loetelu ning mahukas valikbibliograafia. Raamat on illustreeritud arvukate fotodega.