Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmunud on lühiloengute sari intellektuaalomandi ja autoriõiguse kaitse teemal

25.08.2022 12:29

Veebilehel intellektuaalomand.ee on koostöös animatsioonistuudioga Smoked Sparrow ilmunud seitsmeosaline animeeritud lühiloengute sari, selgitamaks intellektuaalomandi ja autoriõiguse kaitsega seotud küsimusi.

Lühiloengutes käsitletakse intellektuaalomandi, autori ja teose mõistet. Samuti räägitakse autori isiklikest ja varalistest õigustest, autoriõigusega kaasnevatest õigustest, teoste kasutamisest ja õiguste kollektiivsest teostamisest. Kõiki mainitud lühiloenguid saab vaadata Intellektuaalomandi YouTube'i kanalil.

Videote animatsiooni autor on Jakob Kangur (Smoked Sparrow) ja teksti luges Danek Kaunissaare. Teksti salvestas Veiko Anvelt Ajar Stuudiotest. IO projekti graafika on loonud Ranno Päi agentuurist Brand New ja helikujunduse autor on Raul Ojamaa. Animatsioonides kasutatud teksti on kirja pannud Virgo Sillamaa ja neid toimetas keeleliselt Triinu Lyra. Sisunõustajad olid Mati Kaalep (EAÜ), Urmas Ambur (EEL), Rauno Haabmets (EFÜ), professor Aleksei Kelli (Tartu Ülikool), Kadri Steinbach (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia).

Projekti veab eest Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja finantseerib Euroopa Intellektuaalomandi Amet (EUIPO).