Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmunud on artiklikogumik “Eesti teatriteaduse perspektiivid”

09.12.2013 18:39

Laupäeval, 14. detsembril 2013 kell 16.30 esiltetakse RO Estonia Talveaias
artiklikogumikku „Eesti teatriteaduse perspektiivid“.

Eesti teatriteaduse perspektiividEesti teatriteaduse perspektiivid” (Studia litteraria Estonica 13) tutvustab teatriteaduse perspektiive nii uurimata teemade, keeruliste metodoloogiliste probleemide kui neid lahendama asuvate autorite kaudu. Esimene küsimus ja kriitika võib kerkida lugeja huulile juba seda ambitsioonikavõitu pealkirja vaadates. Kas maksab käsitleda Eesti teatriteadust kitsas rahvuslikus kontekstis? Tõsi, 21. sajandil armastatakse (täpsemalt küll reaalteadlased armastavad) rõhutada teaduse rahvusvahelisust, kuid ometi on kultuuriteaduste hulka kuuluval teatriteadusel ka oma kohalikud ülesanded ja eripärad, mis tulenevad paljuski antavatest olukordadest – kui stanislavskilikku terminoloogiat kasutada. Käesoleva kogumiku autorid ongi püüdnud vastata küsimusele, millised on Eesti teatriteadlaste ees seisvad ülesanded ja probleemid. Igaüks on seda teinud oma uurimisteemast ja elukogemusest lähtudes, nii et tulemuseks kujunes tulevikuperspektiivide paljusus.

Sarja Studia litteraria Estonica uusimas köites arutlevad teatriteaduse perspektiivide üle Eestis Anneli Saro, Luule Epner, Ott Karulin, Hedi-Liis Toome, Madli Pesti, Ireene Viktor, Kristel Pappel, Anu Allas, Kristiina Reidolv, Marek Volt ja Madis Kolk. Kogumiku lõpetavad Lea Tormise ja Arne Merilai isiklikumat laadi sõnavõtud. Köite koostaja ning toimetaja on TÜ teatriteaduse professor Anneli Saro. Raamatu on välja andnud Tartu Ülikooli Kirjastus.

Studia litteraria Estonica (SLE) on Tartu Ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituudi kirjandusteaduslik eelretsenseeritav raamatusari. SLE sisuks on kirjanduslikkuse (kujundliku mõtlemise ja väljenduse) teoreetiline tõlgendus eesti kultuuriruumis. Sari lähtub tänapäeva meetodi- ja teemapaljususest, erialadevahelisusest, on avatud väliskaastööle ega ole tingimata rahvuskirjanduse keskne.

Raamatut esitletakse konverentsi "Selle sajandi klassikamängud" raames.