Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ilmunud on ainulaadne teatrialane kogumik – “DRAAMA 2005. Kokkuvõte.”

12.01.2006 14:10

Neljapäeval, 12. jaanuaril esitletakse Rotermanni Soolalaos koos Eesti Teatri Aasta Näituse avamisega kogumikku "DRAAMA 2005. Kokkuvõte", mis annab olulist tagasisidet DRAAMA 2005 festivalil osalenud lavastajatele, näitlejatele ja kunstnikele ning ka tervele Eesti teatrimaastikule.

Kui septembrikuise teatrifestivali eel ilmunud "DRAAMA 2005" raamat tutvustas festivaliprogrammi lavastusi, siis "DRAAMA 2005. Kokkuvõte" koondab endasse valdavalt väliskriitikute ja -asjatundjate hinnanguid eesti teatrile ja neile etendustele. Samuti leiab raamatust festivali raames toimunud vestlusringide üleskirjutused.

Raamatu toimetaja Ivar Põllu leidis, et raamatu väärtus seisneb selle esmakordsuses. "See on esimene kord, kui on teoks saanud see loomulik asi, et kui on festival ja on žürii ja väliskülalised, siis pärast ilmub ka sellest kokkuvõttev raamat," ütles ta. "Eesti teatritegijatele on kindlasti kasu sellest, et sealt saab olulist tagasisidet." Ta lisas, et raamat on eriline ka selle poolest, et tegu on suures osas välismaalaste arvamusega eesti teatrist.

Väliskriitikud leiavad raamatus muuseas, et eesti teater on liialt tekstipõhine ning lavastused kipuvad venima. Oodati rohkem sotsiaalset teatrit ning ollakse eri arvamusel, kas eesti näitlejate tase on tõusnud või langenud. Kiidetakse DRAAMA 2005 festivali ja eesti teatripublikut.

5. - 10. septembrini 2005 toimunud DRAAMA 2005 teatrifestival tõi siiamaile mitmeid tunnustatud teatrikriitikuid ja -uurijaid. Oma sõna ütlevad väliskülalised Dainis Grinvalds ja Baiba Baltruka Lätist, Matti Linnavuori ja Terttu Savola Soomest, Ildikó Sirató Ungarist, Jan Simko Slovakkiast ning Rimma Kretšetova, Maaja Romanova ja Adolf Šapiro Venemaalt.
Oma hinnanguid põhjendavad žüriiliikmed Anneli Saro ja Jan Kaus Eestist, Pjotr Gruszczynski Poolast, Peteris Krilovs Lätist, Pekka Milonoff Soomest, Adrienne Darvay Nagy Ungarist ja Maria Timaševa Venemaalt.
Samuti leiab arvamusi eesti teatritundjatelt.

Raamatut esitletakse Eesti Teatri Aasta näituse avamisel 12. jaanuaril kell 17.00 Tallinnas Rotermanni Soolalaos.


Järgmine Eesti Teatri Festival DRAAMA toimub 2007. aastal. 
Käesoleva aasta 4. - 9. septembrini toimuvad ühtse festivalina Eesti Teatri Festival OmaDraama 2006 ja Balti Teatrisügis.
Eesti Teatri Aastat, DRAAMA festivali, OmaDraama festivali ja Balti Teatrisügist korraldab SA Eesti Teatri Festival.

Lisainfo:
Ivar Põllu
kogumiku toimetaja
566 14 664
 [email protected]