Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Iisraellane, palestiinlased ja Samuel Beckett Kanuti Gildi SAALis

31.05.2012 10:11

9. juunil on Kanuti Gildi SAALis võimalik näha Palestiinast pärit Juliano Students teatritrupi ja Iisraeli lavastaja Udi Aloni etendust „While Waiting“.
While Waiting
Palestiina Jenini pagulaslaagrist pärit noorte näitlejate lavastuse keskpunktis on solidaarsuse, sõpruse ja mõtte otsimine maailmas, kus sõprus ja pühendumine näivad võimatud olevat. Kaks klouni, Didi ja Gogo, täidavad voolavat aega intensiivse loomeprotsessiga, otsides mõtestatud mängu, mis ongi see, mis meid inimestena üha uuesti loob.

Palestiina noorte näitlejate jaoks on Beckett´i ainetel lavastatud lugu sümboolne – see sündis hetkel, kus nad olid ette valmistamas oma lõputööd The Freedom Theatre´is eelmise aasta kevadel teatri direktori Juliano Mer Khamis juhendamisel. Juliano lasti maha sellesama teatri hoovis, mille ta 6 aastat varem oli taasasutanud, peale teatri hävimist 2002. aastal Iisraeli armee rünnakutes tundmatute meeste poolt. Juliano oli nii nende noorte näitlejate kui paljude teiste Jenini elanike jaoks palju enamat kui lihtsalt teatridirektor, ta oli Õpetaja, sõber, eeskuju. Lõputöö, mida nad temaga ette valmistasid jäigi pooleli ning selle asemele sündis „While Waiting“, mille lavastas mõrvatud direktori pikaaegne sõber Udi Aloni. Juliano Students, nagu grupp peale teatri lõpetamist end nimetama hakkas, on esinenud „While Waiting“ lavastusega 2011/2012. aastal Palestiina linnades Jeninis ja Ramallah´s, Jaffas, New Yorgis ja Helsingis. Nende jaoks on see lavastus nende truuduse vanne jätkata oma sõbra tööd, püüelda vabaduse poole läbi kunsti ja loomingu. 

Paar päeva enne, 7. juunil, algusega kell 18:00 on võimalik kinos Sõprus vaadata Udi Aloni mängufilmi “FORGIVENESS” (pilet 3 EUR). Nii filmile kui etendusele järgnevad vestlused režissöör ning lavastaja Udi Aloni ja Juliano Students teatritrupi näitlejatega.

Lavastaja Udi Aloni on kirjanik ja filmirežissöör, kelle tööd keskenduvad kunsti, teooria ja action´i vahelise diskursuse lahtimõtestamisele. Aloni tööd on olnud esitatud juhtivates muuseumides ja galeriides, nagu nt. The Metropolitan Museum of Art, tema filmid „Kashmir: Journey to Freedom“ (2009), „Forgiveness“ (2006) ning „Local Angel“ (2003) on esitatud lisaks mitmetele teistele festivalidele ka Berliini Rahvusvahelisel Filmifestivalil. 2011. aastal avaldas Columbia University Press Udi Aloni raamatu „What Does a Jew Want? Binationalism and Other Spectres.“ Selle aasta aprillis esitles New York'i Public Theatre Aloni visuaalprojekti, mis valmis koostöös filosoofi Slavoj Zizeki ja näitleja Hani Furstenbergiga.

New York Times´i artikkel „While Waiting“ etenduse kohta New Yorgis: http://www.nytimes.com/2011/10/18/theater/freedom-theater-students-perform-at-columbia-university.html