Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

III Dovlatovi Päevad 23.-25. augustini Tallinnas

13.08.2013 11:44

PardakaartDovlatovi Päevad Tallinnas toimusid esmakordselt kahe aasta eest Euroopa Kultuuripealinn - Talinn 2011 programmi raames. Nüüd on lähenemas III Dovlatovi Päevad Tallinnas. Seekordse kirjanduspeo peakülaliseks on Jevgeni Rein - tuntud Moskva poeet, Anna Ahmatova sõber ja õpilane, inimene, keda Jossif Brodski pidas oma õpetajaks, raamatu „Tunnen puudust Dovlatovist“ autor.

Ahmatova teemat jätkab kirjandusetendus „От ангела и от орла / Kotkast ja inglist“, milles osalevad naisnäitlejad, -saatejuhid ja teised tuntud Eesti naised koos Doris Karevaga – väljapaistva eesti luuletajaga, kes on tõlkinud Ahmatova loomingut eesti keelde.
Kakskeelsetest kirjandusetendustest on nüüdseks saanud Dovlatovi Päevade traditsioon. III Dovlatovi Päevade raames esietendub uus lavastus „Посадочный талон/ Pardakaart“, mis põhineb eesti- ja venekeelsete Eesti luuletajate loomingul. Lavastuse stsenaariumi koostas noor Peterburi kinematografist Grigori Dolitch, lavastuses osalevad Tallinna teatrite tuntud näitlejad.

III Dovlatovi Päevad Tallinnas lõpevad jazzilikus võtmes: Jaak Sooääre Trio kannab ette originaalkava „Soundtrack to Compromise“, mis on inspireeritud Dovlatovi Tallinna-teemalisest teosest „Kompromiss“.

Ootame teid III Dovlatovi Päevadele Tallinnas!

Jelena Skulskaja,
loominguline juht

http://est.dovlatov.ee/