Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ideekorje leidlikkuse ja leiutajate teemalistele lühinäidenditele

03.05.2017 11:05

Leiutajad ja leidlikkus

Kutsume majanduslikult, innovaatiliselt ja teatraalselt mõtlevaid inimesi pakkuma ideid lühinäidendite tarvis, mille teemaks on leidlikkus ja leiutajad. 

(Olukorrast Eesti leiunduses: https://ev100.ee/et/vaatemangud-majanduskasvuks)

Ootame teie nägemusi vabas vormis kirja või elektronkirja teel – selle kohta, mis toimub, kus toimub, kuidas toimub; tegelaskirjeldusi ja mõningaid stseene. Kes soovib, võib esineda varjunimega. Nii lihtne see ongi.

Eesti Harrastusteatrite Liit (EHL) korraldab sügisel lühinäidendite (pikkus kuni 15 minutit) festivali, kuhu paremad ideed ka lavastusena välja jõuda võiks. Suveks on ette näha võimalusi, kuis õppida ideid tekstideks kirjutama (7.–9. juulini Vana-Vigalas). Soovitame leidlikkuse ja/või leiutamise osas silmaringi avardada, võimaldades kohtumisi Eesti Leiutajate Liitu (ELL) kuuluvate leiutajatega. 10. juunil algusega kewll 14 toimub Mustjõe kõrtsitalus kohtumine Eestist, Soomest, Norrast, Venemaalt ja Rootsist. Kõik huvilised oodatud!

Ei maksa peljata, kui tekib mõtteid, mis kohe näidendi mõõtu välja ei anna. Las lisanduvad ka sõprade-tuttavate mõttevälgatused. Kui sa tervet ideed ei jõua, siis saada sketš, aga hea sketš!

Ideid ootame jaanipäevaks, 23. juuniks 2017.

Postiaadress:
Pärnu mnt. 470A
Pääsküla
10913 Tallinn

Elektronpostiaadress: 

Tunnustust jagavad Eesti Leiutajate Liit, Eesti Harrastusteatrite Liit, Eesti Teatri Agentuur ning paljud Eesti teatrid – kui mitte varem, siis 14. oktoobril Elvas toimuval lühinäidendite festivalil. Sügisel plaanime näidendite ideed ja/või valmis tekstid ka ühiste kaante vahele saada. Toetusfondi saab panustada igaüks – (SEB: 10052027555000, selgituseks: näidend) Kaasalööjatelt võtame vastu (autasustamiseks) ka sobivaid materiaalseid annetusi.

Koduleht on hetkel arenemas – leiutaja.ee suunab külastajad meie Facebooki-lehele.

Lisainfo: ELL – 5271842; [email protected]

Aavo Murutalu
Eesti Leiutajate Liit