Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Idaviru noored teevad perfunkse

16.06.2008 15:15

Juunis esietendub esimene ZUGA ja Ida-Virumaa noorte koostöös valminud etendus, nimelt 16. juunil kell 19 perfunks Iisaku Ostukeskuse ees ja sees.

Järgmised etendused toimuvad 12. augustil kell 13 ja 15 Narvas uue purskkaevu juures, 29. augustil kell 15 Avinurme bussipeatuses, 6. septembril kell 21 ja 7. septembril kell 15 Jõhvi keskväljakul ning 22. septembril kell 10, 11, 12 Aseris Kesktänav 12 majas.

Igas kohas tuuakse välja erinev etendus, mis lähtub sealsete noorte mõtetest oma kodupaigast ning nende ideedest, mida nemad tahaksid ühes etenduses teha. ZUGA küsis küsimusi, tegi vastustest omad järeldused, lisas konteksti ning andis ülesandeid. ZUGA: „Kasutasime enda käsitööoskusi, et luua noorte ideedest etendus. Võtsime endale vahendaja rolli, eesmärgiks mõista iga noort inimest, kellega just tutvusime, saada aru tema olemise kergusest või raskusest. Nüüd, kus ideed on lauale pandud ja jääb üle neid vaid reaalselt teostada, tundub, et tahaks rohkem teada. Kauem olla selles linnas, pikemalt juttu rääkida. Õnneks ei hakanud ZUGA noortele sõnu suhu panema, et nende kodulinn on selline ja selline. Ei ole meie etendustes Pealinna pilku. Ja hea ongi. Tulge vaatama, mis toimub paikades.“

Autorid ja tegijad: Iisakust Meelika Kõre, Martin Taar, Priit Pikhoff, Siim Juuse; Narvast Irina Rõžikova, Ksenija Selivanova, Aleksandra Sutõrina, Veronika Vagina, Viktorija Sokolova; Avinurmest Maarja Treimann, Marjete Kuusk, Virgeli Smigelskite, Renno Raudmäe, Risto Pikhof; Jõhvist Mari-Liis Mägi, Merilin Männiste, Anne Nestor, Liis Vohta, Knut Tamm, Mathis Bogens; Aserist Anu Kokk, Triinu Rohesalu, Sergei Beregov, Georg Logins ning ZUGAst Kaja Kann, Helen Reitsnik, Tiina Mölder, Jarmo Karing ja Kalle Tikas.

Zuga ühendatud tantsijad loodi 1999. aastal, ZUGA on teinud etendusi nii teatrisaalides, majades kui tänavatel, töötanud koos teiste tantsijate, muusikute ja sotsioloogidega. ZUGA on pälvinud oma tööde eest mitmel korral Philip Morrise ja Eesti teatri aastaauhindu.

Etendusi toetavad Iisaku rahvamaja, Iisaku Ostukeskus, Jõhvi Seltsimaja, Avinurme Kultuurikeskus, Narva tantsustuudio “Varjud”, Aseri Gümnaasium, Mihhail Koikov, Aseri Rahvamaja, Eesti Kultuurkapital, Kanuti Gildi SAAL.

Lisainfo: http://www.tants.ee/trupid/eesti/zuga/

Etendused:

Iisakus 16. juunil kell 19 Iisaku Ostukeskuse ees ja sees:

Iisaku on ideaalne ja idülliline. Iisaku on supermega hea koht elamiseks. Siin on värske õhk ja linnulaul, mets ümbritseb sind igast ilmakaarest. Inimesed on abivalmis ja naeratavad üksteisele. Vanaema elab kõrvalmajas ja küpsetab pannkooke. Aga ilmselt muudetakse gümnaasium kohe põhikooliks, sest nii kui nii käivad paljud noored juba Jõhvis koolis.

Narvas 12. augustil kell 13 ja 15 uue purskkaevu juures

Narva on nii väike, siin ei ole midagi teha, õhtul ei ole kuhugi minna. Ehitati uus kino, aga rahvas ei käi, ostad pileti ja istud üksinda saalis. Isegi pähklivõi järele tuleb Piiterisse sõita. Aga Narvas on kodu ja perekond, siin elavad head sõbrad ja toredad inimesed. Nad armastavad oma kodulinna päriselt. Narva on ka ainuke koht, kus ZUGA peab panema oma vene keele oskuse proovile, et saada osa sellest emotsioonist.

Avinurmes 29. augustil kell 15 Avinurme bussipeatuses

Avinurme on väga ilus ja hoolitsetud koht, kus elavad heatahtlikud ja toredad inimesed. Alati, kui vilksab ette Avinurme asulamärk, tunned ennast justkui oma kodukülas. See soojus ja headus, mis siit kiirgab, teeb südame soojaks ja mõtted ilusaks. Siinsete inimeste südames on palju soojust ja lahkust, kuigi neil on ka omad salapärased soovid, kahtlased mõtted, veidrad unelmad, kõveriti käigud ja imelikud teod. Kohalikud soovitavad, et parim aeg bussipeatuses etenduse tegemiseks on kolme ja nelja vahel, et siis äkki tulevad mõlemad tädid Avinurmes maha. Tavaliselt nad tulevad.

Jõhvis 6. septembril kell 21 ja 7. septembril kell 15 Jõhvi keskväljakul

Jõhvi on väike, aga samas suur. Siin asub kõik lähestikku, aga ei ole ka liiga lähedal. Miski ei lähe siin liiga aeglaselt ega liiga kiiresti. Siin on hea elada, sest siin on kodu ja kindlus. Nende noorte kodu ja kindlus on räämas punane seltsimaja kesklinnas. Noorte keeli pensiokate maja. Ei ole nad endale pesa ehitanud uude ja paljude võimalustega kontserdimajja. Ei suutnud ka ZUGA sinna jalga ukse vahele suruda. Siin elavad su sõbrad, aga mitte ainult sõbrad. Sinust saadakse aru, aga ei saada ka. Siin põrkuvad kaks kultuuri ja elavad karastunud inimesed, kellel on julged teod ja mõtted..

Aseris 22. septembril kell 10, 11, 12 Kesktänav 12 majas

Võid jalutada, hingata värsket õhku, vaadata kuud ja tähti. Võid tulla majja, kus keegi enam ei ela, aga kunagi elas. Võiksid minna mere äärde, mis on nii ilus, et see on siin parim, mis olla saab, aga sinna siiski ei pääse. 10. ja 11. klassis on kokku kolmteist õpilast. Need on eestikeelsed klassid ja just nendega olekski hea seda etendust teha, arvas huvijuht. Kui me tahame ka vene lapsi kaasata, siis tuleb loomulikult teha kaks erinevat etendust. Huvijuht on elunäinud naine ja lisab taas, et demokraatia vajab kasvamiseks aega, miski ei sünni üle öö, eriti pärast “aprilli sündmusi”. Ükskord tuleb õnn ka Aseri õuele, loodame koos. Aseris on nii hea elada, sest siin on meri ja suurepärased inimesed, kes kompenseerivad selle, et siin pole vahel midagi teha.

Tiina Mölder
56 955 195