Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ida Urbeli nimelise stipendiumi sai Rufina Noor

14.03.2011 11:23

Laupäeval Vanemuise väikeses majas esietendunud balleti „Casanova“ eel anti üle selleaastane Ida Urbeli nimeline stipendium, mille sai Vanemuise kauaaegne balletisolist ning praegune repetiitor Rufina Noor.

Ida Urbeli nimelist stipendiumi (edaspidi stipendium) annavad välja sihtasutus Tartu Kultuurkapital ja Tartu linn, et tähistada esimese iseseisva tantsulavastuse lavaletoomist teatris Vanemuine. 4. märtsil 1939. aastal esietendus Vanemuises Ida Urbeli lavastuses P. Tšaikovski „Karnevalisüit”. Nimelise stipendiumi väljaandmisega jäädvustatakse mälestust Ida Urbelist kui Vanemuise balleti rajajast. Stipendium koosneb aukirjast ja rahalisest preemiast. Varem on Ida Urbeli nimelise stipendiumi pälvinud Tiina Pikas, Ülo Vilimaa ja Hayley Blackburn.

Rufina Noor lõpetas 1969. aastal Tallinna Koreograafiakooli (Niina Kuusiku klass). Aastatel 1969 – 1991 töötas ta Vanemuise teatri balletisolistina (luues legendaarseid rolle nagu Maša - Tšaikovski „Pähklipurejas“, Mari - Austeri „Tiinas“; Maria Stuart - Šenderovase „Maria Stuartis“) ning alates aastast 1981 ka repetiitori ja lavastaja assistendina (nii balleti- kui ka ooperilavastuste juures). Rufina Noor on pälvinud mitmeid ENSV Teatriühingu preemiaid, samuti ENSV teenelise kunstniku ning rahvakunstniku tiitli, aastal 2006 omistati talle Vanemuise hõbemärk.

Lisaks Ida Urbeli stipendiumi üleandmisele avati „Casanova“ esietenduse eel ka Vanemuise endise peaballettmeistri Ülo Vilimaa 70. sünnipäevale pühendatud näitus. Näitusel on väljas fotod Vilimaa lavatöödest ning juubilari enda maalid.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee