Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ida Urbeli haual avatakse mälestuskivi

16.12.2005 12:01

Viljandi Vanal kalmistul avatakse homme, 16. detsembril Vanemuise kutselise tantsuteatri rajaja ja kauaaegse balletijuhi Ida Urbeli hauakivi.

Ida Urbeli 105. sünniaastapäeval tema haual avatav mälestuskivi saab üles Vanemuise teatri ja selle balletiveteranide eestvedamisel ning Eesti Kultuurkapitali toel. "Sel kombel väljendab Vanemuise teater siirast tänu oma ajaloo ühele suurkujule," ütles Vanemuise balletijuht Mare Tommingas. Algaval eesti teatri aasta jooksul kavatseb Vanemuise teater korrastada veel mitmeid väljapaistvate vanemuislaste haudu.

Vanemuise teatrisse tuli Ida Urbel tööle 1935. aastal, enne seda oli ta tegutsenud Viljandi Ugalas tantsujuhina. Ida Urbeli eestvedamisel loodi Vanemuises alaline tantsurühm ning 1939. aastal jõuti esimese iseseisva tantsulavastuseni, milleks oli Tšaikovski "Karnevalisüit".

Legendaarse balletijuhi mälestuseks korraldab Vanemuise teater Tartus iga kahe aasta tagant I.D.A. tantsufestivali, mis näitab Ida Urbeli algatatu elujõulisust. Järgmine festival on tuleva aasta detsembris.

Ida Urbeli mälestuskivi avamine algab Viljandi Vanal kalmistul reedel kell 13.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee