Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ida Tantsukool tähistab oma 10. sünnipäeva

19.11.2004 16:55

Tartu esimene eraballetikool Ida Tantsukool tähistab 20. ja 21. novembril Vanemuise väikeses majas kontsertetendusega oma tegevuse 10. sünnipäeva. Kontsertetendus valmib koostöös Vanemuise teatriga.

Juubelikontserdi esimeses pooles esinevad Ida Tantsukooli õpilased, kusjuures esimest korda on suurel laval ka mudilaste rühma kuuluvad
4-6-aastased tantsijad. Vaatajaile näitavad oma oskusi külalistantsijad Lätist, Tšehhist, Rootsist, Venemaalt - esindatud on Riia Riiklik Balletikool, Praha 1. Tantsukonservatoorium ning L. Jakobsoni nimeline Teatri ja Balletikool Sankt-Peterburgist.
Traditsiooniliselt esineb ühiskontserdil Tallinna Balletikooli esindus.
21. novembri kontserdil tantsib aukülalisena rahvusooperi Estonia balletisolist Maria Seletskaja. Esinema on kutsutud ka Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli esinejad ning külalisena Vanemuise teatrist balletiartist Viktor Larionov.
Kontserdi teises pooles kantakse ette möödunud kevadel esietendunud tantsulavastus "Triinu nukutuba", mille Tšaikovski muusikale lõi Viesturs Jansons. 21. novembril tantsib külalisena printsi osa Vanemuise balletiartist Anton Jakovlev.

Kümme aastat tegutsenud Ida Tantsukoolis õpib praegu 58 õpilast vanuses 4-17 eluaastat ning neid juhendavad seitse õpetajat. Avalikud esinemised on tantsukooli õppekavas tähtsal kohal, mistõttu igal aastal on Ida Tantsukool andnud üks-kaks suurt aruandlusetendust, mida kümne aasta jooksul on kokku vaadanud rohkem kui 10 000 inimest.
Ida Tantsukooli kasvandikud on edukalt esinenud rahvusvahelistel tantsukonkurssidel. Kaks korda on käidud Lätis Daugavpilsi tantsufestivalil, kust viimati toodi ära kolm individuaalset esikohta ning grupiarvestuses saavutati teine koht. Rootsis Moras rahvusvahelisel noorte klassikalise balleti konkursil Stora Daldansen tantsis läinud kevadel Ida Tantsukooli õpilane Triinu Leppik 30 poolfinalisti hulgast end finaali.

Ida Tantsukooli seob Vanemuisega tihe koostöö: praegused ja endised vanemuislased Mare Tommingas, Oleg Titov, Ülo Vilimaa jt on käinud selles koolis lavastamas. Samuti on Ida Tantsukooli õpilased saanud osaleda Vanemuise teatri tantsulavastustes.

Juubelikontserdid algavad Vanemuise väikeses majas 20. ja 21. novembril kell 12.


Lisainfo:
Tiit Lilleorg
55 584963