Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Huvilised on oodatud registreeruma Eesti foorumteatrite festivalile

08.03.2011 12:13

Eesti ühiskond vajab vahendeid, et jõustada ja anda lootust inimestele, kes enda eest muidu seista ei oska. Foorumteater on üks vahend selleks. Oluline on alustada koolinoortest ja pakkuda neile võimalust turvaliseks dialoogiks muret tekitavate teemade osas. Festivali üks eesmärk on pakkuda Tartu nelja kooli õpilastele praktilise analüüsimise kogemus ja teine oluline eesmärk on Eesti foorumgruppide ühiste koostööplaanide tegemine. Mõttekodadega soovitakse kaasa aidata foorumteatri metoodika levikule ja praktikute kompetentsi arengule Eestis.

Festivali jooksul toimub seega 4 foorumetendust Tartu koolinoortele (2 foorumgruppi Tallinnast, 2 Tartust), õpitoad festivalile tulnud foorumgruppidele ja indiviididele ning mõttekojad. Õpitubade teemad: foorumteatri algsed juured ja rakendamise põhimõtted, foorumteater kui kaasav teater, foorumteatri läbiviija eetika ja roll ning foorumteatri protsessi läbiviimise olulised aspektid.

Koolitajateks on Iwan Brioc (Walesi teatri Cynefin kunstiline juht, labürint-teatri meetodi looja, MA in Mindfulness Based Approaches to Health) ja Micke Renlund (Soome teatriõpetaja, erinevate kogukonnateatri vormide kauaagne praktik, BA of Acting at the Theatre Academy of Helsinki, MA of Arts at the Theatre Academy of Helsinki).

Korraldajad on VAT Teater, Lille Maja ja Lastekaitse Liit ja toetavad Tartu Kaubamaja Kinnisvara OÜ, Eesti Kultuurkapital ja Briti Nõukogu.
Lähemalt saab lugeda festivali kohta ja registreeruda Lille Maja kodulehel: www.lille.tartu.ee/festival2011.

Kohtade arv on piiratud ja registreerimise tähtaeg on 20. märts 2011.
Osalustasu 24 eurot sisaldab toitlustust ning koolitust, vajadusel ka öömaja Lille Majas. Eeldame festivalil panustamist ja osalemist kõikidel päevadel.

Täpmsem info registreerimise kohta:
Nikolai Kunitsõn (e-post: [email protected]).

Muus osas saab lisainfot: 
Mari-Liis Velberg (e-post: [email protected])
ja Auli Auväärt ([email protected])