Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hotell Londoni stipendiumi pälvisid Linda Kolde ja Tanel Jonas

31.03.2015 17:17

Tänavuse Londoni hotelli stipendiumi, mis on mõeldud loominguliseks enesetäienduseks Euroopa teatrimekas Londonis, pälvisid Vanemuise teatri draamanäitleja Linda Kolde ning näitleja ja lavastaja Tanel Jonas. Stipendiumi andsid laupäeval, 28. märtsil pärast etendust „Kui tuvid kadusid“ üle Tartu hotelli London müügi- ja turundusjuht Joanna Ruus-Ruusa, hotellijuht Pille Uiga ja Vanemuise teatrijuht Toomas Peterson. Tartu Linna Kultuurkapitali juurde asutatud Londoni hotelli sihtkapital annab igal aastal Vanemuise teatri draamanäitlejale välja stipendiumi, mille eesmärgiks on loominguline enesetäiendamise Suurbritannia pealinnas Londonis.

Mullu novembris korraldas hotell London oma restoranis Polpo teistkordselt tuluõhtu, millel osalenud tuntud tartlased tegid annetusi stipendiumit väljaandvasse sihtkapitali. Tuluõhtu kujunes nõndavõrd edukaks, et hotell London otsustas tänavu anda tavapärase ühe stipendiumi asemel välja kaks stipendiumi. Hotell London kavatseb tuluõhtuid korraldada ka järgnevatel aastatel, lähetamaks Vanemuise draamanäitlejaid Londonisse.

“Meie jaoks kannab teater Vanemuine Tartu linnas ja selle kultuurielus olulist rolli ning hotell Londoni nimelise stipendiumi väljaandmine teatri suurepärase loomingulise kollektiivi hüvanguks on meile suur au”, ütles hotellide London ja Pallas juhatuse esimees Verni Loodmaa. Ta lisas, et siinkohal kuulub tema suur austus ja tänu ka kõigile lahketele annetajatele, kelle abita stipendiumi väljaandmine praegusel kujul võimalik ei oleks.

Mõlemat tänavu premeeritud näitlejat saab koos laval näha lavastuses „Armastan! Armastan! Armastan!“. Linda Koldet, kes ühines Vanemuise draamatrupiga sel hooajal, saab näha veel lavastustes „Kui tuvid kadusid“ ja „Ooperifantoom“.

Varasematel aastatel on stipendiumi saanud Jüri Lumiste, Ott Sepp, Merle Jääger, Külliki Saldre, Karol Kuntsel ja Maria Soomets.