Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hotell London asutas sihtkapitali vanemuislaste õppereisideks Londoni

13.04.2009 10:14

Hotell London asutas Tartu Kultuurkapitali juurde omanimelise sihtkapitali, millest makstava stipendiumi toel saab igal aastal üks Vanemuise draamanäitleja teha õppereisi Euroopa teatri suurlinna Londonisse.

Sihtkapitali statuudi allkirjastasid Tartu neljatärnihotelli London juhatuse esimees Verni Loodmaa ja Vanemuise teatrijuht Paavo Nõgene üheskoos Tartu Kultuurkapitali esindajatega. Kord aastas välja antava stipendiumi suurus on 25 000 krooni. Stipendiumi esimene laureaat tehakse teatavaks 30. aprillil Vanemuise väikeses majas pärast muusikalavastuse "Kaunimad hetked su elus" esietendust.

Verni Loodmaa sõnul hindab hotell London koostööd Vanemuisega kõrgelt. "Pika ajalooga Vanemuise teater on tartlaste kultuurielu loomulik osa, kuid just viimaste aastate jooksul on Vanemuine mänginud ennast ka paljude Tartust teatrielamust otsima tulnud linnakülaliste hinge."

Hoolimata muutunud olukorrast turismiturul usub Loodmaa, et koostöö hotelli ja teatri vahel pakub mõlemale poolele rahulolu ja võimalust jätkata oma valdkonnas edukana. "Lisaks veel muidugi hotellipoolne rõõm teatriinimeste toetamisest," ütles Loodmaa.

Paavo Nõgene sõnul väärib tunnustust, et leidub ettevõtjaid, kes vaatamata rasketele aegadele on valmis toetama kultuuri. "Olen kindel, et selle stipendiumi tulevased laureaadid kasutavad Londoni teatrielus nähtut oma edaspidistes lavatöödes. Sellest rikastub nii Tartu kui ka kogu Eesti teatripilt."

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
[email protected]
www.vanemuine.ee