Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hong Kongi artistide labor Eesti tantsukunstnikele

08.06.2017 11:22

3.-7. juulil 2017 toimub Tallinnas, Vaba Lava ruumides Hong Kongi liikumiskunstnike Carrol Ho ning Ivy Tsui kohaspetsiifiline loominguline laboratoorium "Elu hetkes", millest on kutsutud osa võtma Eestis resideeruvad liikumiskunsti esindajad. Laboratoorium uurib kohaspetsiifilise tantsu kontseptsiooni kohta Tallinna kohvikutes.

Laboratooriumi kohtumised toimuvad 3.-7. juulil kell 10.00-12.30, tööprotsessi tulemusena toimub avalik esitlus, selleks valitud Tallina kohvikutes ja Vaba Lava ümbritseval territooriumil Telliskivi Loomelinnakus.

Kui paljud inimesed, kes elavad selles hõivatud tänapäeva maailmas võtavad hetke peatuda ja vaadata uudistava pilguga oma keskkonda. Otsida, leida ennast seal, kus ta on ning näha õiget väärtust linnas, looduses, ennast ümbritsevas.

Kohaspetsiifiline tants on dialoog inimeste ja konkreetse ruumi vahel. Kohaspetsiifiline tants on tantsu ilu kogemine ja hindamine väljaspool teatriruumi maagilist keskkonda, igapäevases ruumis, mis võimaldab tähele panna, väärtsustada oma keskkonda ja näha elu erinevast
perspektiivist.

See on dialoog kunstniku, publiku ja ruumi vahel. Esinejad võivad lähtuda loost, taustast, kultuurikontekstist, ruumi objektidest või isegi lõhnast, helist ja värvidest. Läbi vaatluste ning erinevate tõlgenduste kasutades keha tundlikkust, arendatakse "vestlust" ruumis.

Carrol Ho ning Ivy Tsui loominguga saab tutvuda siin: https://www.youtube.com/watch?v=otSGfpXFXPA

Laboratooriumis osalemiseks kirjuta palun oma soovist hiljemalt 27. juuniks 2017.a. e-posti aadressile artfusionplatform@gmail.com. Osalema peab kõikidel päevadel. Erisoovidest palume korraldajaid eelnevalt ja kirjalikult teavitada. Osavõtutasu on 90 eurot (Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu liikmetele kehtib sooodustus 10%). Kohtade arv on piiratud!

Lisainfo: www.tantsuliit.ee, e-post: artfusionplatform@gmail.com


---------------------------------
Laboratoorium on osa uuest loomiguliste kohtumiste sarjast artfusion platform.

artfusion platform liidab omavahel nii Eesti kui välismaa (tantsu)kunstnikke. Antud projekt on suunatud eelkõige tantsukunstnikutele vahetamaks kogemusi, saamaks inspiratsiooni ning
tõhustamaks uusi loomingulisi kooslusi. artfusion platformi tegevus on perioodiline, regulaarne, pikaajaline konseptsioon. Eesmärgiks on, et aastas toimub kolm loomingulist kohtumist. artfusion platform sisaldab endas liikumistehnikate tutvustamist, etenduskunste puudutavaid
loenguid, loomingulisi töötube ja avalikke esitusi. Kohtumised on suurendamaks (tantsu)kunstnikute professionaalset taset; üldist positsitiooni esinemiskunstide vallas; kontakte kunstnikutega teistest riikidest; värskete loominguliste ideede teket ning võimalust
uute loominguliste koosluste tekkimiseks. 

artfusion platformi raames toimub koostöö selliste organisatsioonidega ja kultuurikorraldajatega, nagu lavastaja-koreograaf Teet Kask (Eesti), Co.Un Yamada (Jaapan) Kuldne Mask Eestis, CCDC Dance Centre (Hong Kong), Gagapeople (Israel), Dansens Hus (Norra), PADI DAPI Fish (Leedu), Bye Bye Ballet (Venemaa), Jõhvi Balletifestival (Eesti) jt.