Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Homses, Katrin Karismale pühendatud juubelietenduses “Savoy ball” astub lavale ka juubilar ise

08.09.2017 12:51

Katrin Karisma
21. augustil tähistas oma 70. sünnipäeva Estonia armastatud solist Katrin Karisma. 
Rahvusooper Estonia on Karismale pühendanud 9. septembri "Savoy balli" etenduse, kus juubilar koos oma kauaaegse lavapartneri Tõnu Kilgasega kaasa teeb.  

Katrin Karisma teatritee Estonias algas 1968. aastal, mil äsja kõrgema lavakunstikooli lõpetanud näitlejatarile tehti küllaltki haruldane ettepanek asuda tööle Estonia teatrisse. Järjepanu 30 aastat rahvusooperi lavalaudadel on Karismast teinud ühe mitmekülgsema Eesti näitleja – tema rollidenimistus on nii Daisy operetist "Savoy ball", Aldonza muusikalist "Mees La Manchast" kui ka nimiosa muusikalis "Pipi Pikksukk". 

Oma elulooraamatus "Minu ilus elu" on Katrin Karisma öelnud nii: "See, kuidas lavastaja ja näitleja ühise loomingu tulemusena sünnib etendus etenduse järel, on ime. Olla näitlejana selle kõige keskel on minu jaoks suur sündmus. See on hetk, kus näitleja teeb oma tööd meeletu põlemisega ning muude mõtete ja probleemide jaoks ei jätku silmi ega kõrvu. Loomishetk ongi kõige parem asi maailmas. Ausalt. Peale armastuse. Tegelikult paneksin ma nende kahe, loomingu ja armastuse vahele võrdusmärgi. Armastus on ju ka looming."

Lisaks muusikateatrile on Karisma teinud kaasa sõnalavastustes, esinenud varietees, andnud hulgaliselt kontserte, mänginud filmides, teinud kaastööd telele ja raadiole ning salvestanud muusikat heliplaatide tarbeks. 

Fotol: Katrin Karisma Daisy Darlingtonina Pál Ábrahámi operetis "Savoy ball" (1982). Foto: Rahvusooper Estonia arhiiv.