Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Homne Estonia perepäev rõõmustab lapsi ja pakub soodsaid ooperipileteid

08.05.2009 10:32

Iga aasta 9. mail avavad Euroopa ooperimajad ooperipäevade raames oma uksed ja kutsuvad inimesi avastama ooperit. 2009. aastal tähistavad seda sündmust üle 50 teatri 18 riigist. Kolmandat korda toimuv üritus on seekord pühendatud Euroopa loovuse ja innovatsiooni aastale. Igas vanuses ja erineva taustaga inimesed Londonist Brnoni ja Barcelonast Tallinnani saavad osa ooperikunstist, osaledes õpitubades, vabaõhukontsertidel ja aruteludel, ning vaadates ooperietendusi teatrisaalis ja kinoekraani vahendusel.

Euroopa Ooperipäevade raames 9. mail toimuv Estonia perepäev pakub rohkelt põnevat igas eas teatrisõpradele. Laval saab näha just selleks päevaks lavastatud kontsertkava "Pajatsid ja pöialpoisid". Talveaias saavad lapsed vaadata teatriga seotud multifilme, vanemad aga nautida kohvikumeeleolu ja kuulata mineviku- ning tulevikujutte Estonia teatrist. Dekoratsioonide saali, Valge ja Sinise saali töötubades võivad lapsed koos estoonlastega kostüümikavandeid välja mõelda, õmmelda, meisterdada lavamaketti, muuta ennast grimmi abil, joonistada jpm. Legonurgas saab ehitada Rahvusooperile uut maja ja parimatele ehitajatele annab Lego auhinnad. Väikesi külastajaid lõbustab Ooperipisik Junior. Rahvusooperi artistid jagavad autogramme ja vastavad küsimustele. Kõigil on võimalus lasta ennast fotograafil teatrimiljöös jäädvustada. Colombina kohvikus töötab teatriturg, saadud tulu läheb Aleksander Arderi, Ants Lauteri, Rahel Olbrei ja Hanno Kompuse nn jalajälgede jaoks, mis sügisesel turupäeval leiavad oma koha Rävala puiesteel kuulsate estoonlaste jäljerajal. Avatud on mitmed näitused kostüümidest, lavakujundustest ja Estonia ajaloost.

Ooperipäeval on kõigi ooperietenduste piletid aasta lõpuni müügil 30% soodsama hinnaga, sama päeva "Maskiballi" piletid aga 50% soodustusega. Soodsaid pileteid saab osta ka Piletimaailma müügikohtadest ja internetist www.piletimaailm.com.

Rõõmsat ooperipäeva!

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
www.opera.ee