Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Homme avaldatakse uus Teatrielu ja 2022. aasta teatristatistika andmed

06.09.2023 14:35

Neljapäeval, 7. septembril 2023 esitletakse Draama festivalil aastaraamatut Teatrielu 2022 ning ühes sellega antakse ülevaade 2022. aasta teatristatistikast. Esitlus toimub kell 15.30 Vanemuise väikse maja ovaalsaalis.

Aastaraamatut tutvustab koostaja Valle-Sten Maiste, arvustava ülevaate annab Hedi-Liis Toome ning teatristatistikale heidab valgust kroonika koostaja Tiia Sippol.

Teatrielu 2022 koostajad ja toimetajad on Alvar Loog ja Valle-Sten Maiste. Autoritena teevad kaasa veel Tristan Priimägi, Anneli Saro ja Tartu Ülikooli teatriteaduse magistrandid, Pille-Riin Purje, Kaja Kann, Luule Epner, Sven Karja, Kärt Kelder, Keiu Virro, Oliver Issak, Madli Pesti, Madis Kolk, Heili Einasto ja Aare Rander ning Roosmarii Sarapuu. Seekordses raamatus lahatakse aasta tipplavastusi, esileküündivamaid näitlejatöid, piiritletakse etenduskunsti, tantsu, sõnadeta teatrit ja alastiolekut laval ning arutletakse teatriteoreetilise mõtte arengu teemadel, samuti antakse ülevaade eesti algupärase ooperikunsti teekonnast.

Eesti teatristatistika 2022. aasta andmed on avaldatud kogumiku teises osas, koostajateks Tiia Sippol ja Karmen Juhkam. Arvandmetega on esindatud 92 teatrit ning viiendat korda ka Eesti harrastusteatrid. Lisaks statistilistele andmetele on avaldatud ka ülevaade teatriaastal toimunud sündmustest, ülevaated teatriorganisatsioonide tegevusest, festivalidest jm. Statistika näitab, et teatritegevus on pöördunud tõusule ka piirangute-eelse ajaga võrreldes, kasvanud tegijate ja repertuaaris olevate lavastuste arv ning taastumas etenduste ja külastuste arvud.

Raamatu keeletoimetaja on Jana Kuremägi, kujundaja Kersti Tormis. Teatrielu sarja annab välja Eesti Teatriliit koostöös Eesti Teatri Agentuuriga, trükib Tallinna Raamatutrükikoda. Raamatute väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Foto: Siim Lõvi / ERR