Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Homme algab headusest pakatav Plektrum Festival

27.08.2014 12:09

Homme, 28. augustil algab Plektrum Festival, mille teemaks on „Headus – pildis ja muusikas“ – enda, teiste ja kogu loomise vastu.

Ilma suure filosoofia või moraalikoodeksita vaatleb Plektrum Festival sel aastal headusest kantud emotsiooni helis ja pildis. Meie eesmärk ei ole anda hinnanguid läbi määratud definitsioonide, vaid avada headuse märki kunsti, keskkonna ja inimese vaimu plaanis. Meie eesmärk on üles otsida need kujundid, pildid, helid ja hääled, mis headust kannavad, selles hingavad ja sellele väge annavad. Puhas, lihtne, tingimusteta ja ootusteta headus, mis iseenda väel toidab inimese liikumist vabaduse ja kirgastumise poole.

Vestlusring „Headus” toimub 29. augustil kell 19 Von Krahlis, kus osalevad Sven Grünberg, Maarja Kangro ja Rein Maran. Et hoiduda hea-kurja võrdlemise laadis duaalse maailmapildi loomisest, proovime läheneda headusele väljaspool eetikaruumi kolme loomingulise inimese mõtete kaudu. Vestlusringile eelneb algusega kell 18.30 Kienra+Cadea ambient muusikaline etteaste Von Krahli proovisaalis. Sissepääs tasuta.

Plektrum Festivali avab neljapäeval, 28. augustil kell 20 Von Krahli teatrisaalis audiovisuaalne kontsert „6 tähte – fookuses Rein Maran”, mille muusika autor on Jakob Juhkam ja videokunstnik Emer Värk. Festival toob lavale ka lavastaja, näitleja ja helilooja Loore Martma lavastuse „Hunt”. Etendused toimuvad 29.–31. augustini (lisaetendused 4-6. septembril). Festivali selle aasta üllatuseks on väljasõit Oandule Lääne-Virumaal, kus toimub Lauri-Dag Tüüri metsakontsert koos eribussi ja seene-teemaliste loengute ja retkedega. Festivali viimasel päeval, 31. augustil saab tervitada lähenevat sügist ja värskendada vaimu virgutusjoogaga. Samuti ootab pühapäeval lapsi arhitektuuritöötuba.

Tutvu kogu festivali programmiga www.plektrumfestival.ee. Piletid müügil 25. augustist Von Krahlis ja tund enne etenduse algust kohapealt.

Täname Kultuuriministeeriumit, Kultuurkapitali, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Riigimetsa Majandamise Keskus. Festivali produtseerib Plektrum Festival MTÜ.

Lisainformatsioon:
Marge Paas
Plektrum Festival
528 6326
www.plektrumfestival.ee