Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hobuveskis alustab tööd Tantsuveski

02.06.2008 12:04

2. - 8. juunini tegutseb Hobuveskis (Lai 47) ja Fine5 stuudios (Lai 9) Tallinna Vanalinnapäevade raames Tantsuveski. Huvilistele on avatud ajalooline Hobuveski, kus saab kaasa lüüa afrotantsu õpipajas ja vaadata uuemat tantsu viljelevate tantsustuudiote töid, ning Fine5 stuudio, kus manipuleeritakse muusika ja liikumisega. Sissepääs on kõikidele üritustele tasuta. Tantsuveskit korraldab Sõltumatu Tantsu Ühendus.

Ajakava:

2 / 3 / 4 / 5 juuni kell 21 Lai tn. 9, II korrus

“Ettevaatust, manipulatsioonid”

See on kohapõhine tantsulavastus, kus mängitakse interaktiivse meedia võimalustega, manipuleeritakse helide ja reaktsioonidega. Tantsijate liikumiste ja helikujunduse aluseks on arvuti ja esitajate vaheline elav interaktsioon. Heli, ruum ja liikumine on viidud omavahelisse sõltuvusse, paljastamata kes või mis kellega või millega manipuleerib. Tulemuseks on hetke omapära, kuid ettevaatust - kõik on manipuleeritav. Tavatu etenduskoht mahutab vaid 15 pealtvaatajat, nii saab privaatses ruumis pealtvaatajast osaleja. Peale iga etendust on avatud vestlusring. Osalevad erinevaid kunstivaldkondi praktiseerivad Fine5 Stuudio noored tantsijad Maria Aua, Eve Arpo, Silver Soorsk, Gert Preegel, Rain Saukas, Eneli Raud, Laura Kvelstein, Kaia Kattai. Juhendavad Tiina Ollesk, Rene Nõmmik ja Shawn Pinchbeck (Kanada).

Seoses pealtvaatajate piiratud arvuga on vajalik eelregistreerimine [email protected] või telefonil 641 2519.

6 / 7 / 8 juuni kell 13 Hobuveski (Lai 47)

Afrotantsu õpipada & Astanga jooga

Töötuba on palutud juhendama Jattamarie Rauhaluoto Soomest, kelle käe all saab ka esmakordne liituja positiivse kogemuse. Avatud töötoad on saanud igal aastal aina populaarsemaks. Töötoas võivad osaleda nii lapsed, tantsukoolide tudengid kui Tantsuveskist möödujad ja juhuslikud uudistajad. Töötuba on avatud kõigile nii vaatamiseks kui osalemiseks. Afrotantsu õpituba on mõeldud kõigile, kellel on huvi aafrika tantsu vastu. Treening tugevdab nii keha kui vaimu, arendab rütmi- ja liikumistunnetust. Astanga jooga on jooga üks vormidest - voolav ja dünaamiline, kus pööratakse tähelepanu painduvusele ja venitamisele. Tantsu saadavad nooored trummarid.

6 / 7 / 8 juuni kell 15 Hobuveski (Lai 47)

Parimad tantsunumbrid tantsustuudiotelt

Osalevad Zick tantsustuudio, Dreek Stuudio, Carina Tantsukool, Rahumäe Põhikool, Mängurid. Noored esitavad parimaid omaloodud kui juhendajate käe all valminud tantsutöid, millega on osaletud kas Koolitantsul või rahvusvahelistel festivalidel. Antud tantsukoolid on Eesti tugevamad kaasaegse tantsu vallas.

6 / 7 juuni kell 20 Hobuveski (Lai 47)

“Panus”

Lavastus “Panus-versioon 2” on uus variant 30. septembril 2005. a. esietendunud Fine5 Tantsuteatri lavastusest “Panus” ehk “BodyExperienceTime”, mida kolme aasta jooksul on esitatud rohkem kui 30 korda Eestis, Soomes, Venemaal ja Poolas. Lavastus keskendub viiele erineva taustaga tegelaskujule, tuues vaataja ette huvitava mängu, kus lavaruumis saavad kokku erineva kogemuse, motivatsiooni ja taustaga tantsijad. Laval on  Tiina Ollesk (kaasaegse tantsu pedagoog, koreograaf ja tantsija), Irina Pähn (Rahvusooperi “Estonia” väärikas eksbaleriin, klassikalise tantsu pedagoog), Dmitri Kruus (suurepärase keha-ja lavakogemusega zonglöör), Rain Saukas (multifunktsionaalsete oskustega disainer-tantsija). Lisaks uus osaleja Reio Aare (kontseptuaalne noorkunstnik), kes ei ole tantsuga kunagi tegelenud ja on vaadelnud seda seni ainult kui visuaalset kunsti. Etenduse valgus - ja muusikakujunduse on loonud Juuso Volti (Soome).

Lisainfo: www.stu.ee

Triinu Aron, tel. +3725094854, [email protected]
Raido Bergstein, tel. +37256454888, [email protected]