Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hittmuusikali “Fela!” otseülekanne Forum Cinema ekraanidel

11.01.2011 11:47

Neljapäeval, 13. jaanuaril kell 21 jõuab Forum Cinemas kinode (Coca-Cola Plaza, Ekraan ja Astri) ekraanidele möödunud aasta Broadway hittmuusikali "Fela!" otseülekanne London National Teatre’ist.

"Fela!" on provokatiivne ning unikaalne segu tantsust, teatrist ja muusikast, mille keskmes on afrobiidi legendi Fela Anikulapo-Kuti ekstravagantne, dekadentne ning revolutsiooniline maailm. Nigeeria legendaarne muusik Fela trotsis korrumpeerunud valitsust pühendades oma elu ja loomingu võitluseks vabaduse ja inimväärikuse eest. Tema loodud muusika hingelised ja sütitavad afrobiidi rütmid on segu jazzist, funk'ist, Nigeeria populaarsest muusikastiilist highlife’ist, psühhedeelilisest rokist ning traditsioonilistest Lääne-Aafrika pärimusmuusika rütmidest.

2008. aastal off-Broadway’l alustanud muusikal jõudis juba aasta hiljem Broadway lavale ja on kogunud tänaseks päevaks juba rohkem kui 400 000 vaatajat. London National Theatre’i laval alustas muusikal oma võidukäiku käesoleva aasta algul.
Ka kriitikud on tavapärasest muusikalirepertuaarist tunduvalt vasakpoolseima lavaloo kohta leidnud palju kiidusõnu ning The Telegraph on märkinud, et nii head biograafilist muusikali nagu „Fela“ pole lavalaudadel varem nähtud.

Muusikali ametlik kodulehekülg: http://www.nationaltheatre.org.uk/felalondon/
Lisainformatsioon: http://www.forumcinemas.ee/Events/NTLive/Fela

Rein Palosaar
Forum Cinemas AS
Linastusjuht
Tel: 6 800 718
GSM: 56 800 718
e-kiri: [email protected]